Najjaśniejszy Szczecin

18-01-2012

Szczecin znów świeci się najpiękniej! Nasze miasto po raz drugi z kolei zwyciężyło w konkursie na najpiękniejszą iluminację świąteczną w Polsce. W finale plebiscytu „Świeć się” pokonaliśmy 16 miast - zdobyliśmy blisko ćwierć wszystkich oddanych głosów!

Z zakończonego wczoraj głosowania wynika, że stolica województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny zdobyła laur najpiękniej oświetlonego świątecznie miasta. Głosującym podobały się tegoroczne iluminacje, które rozbłysły w grudniu na ulicach i placach Szczecina. W sumie miasto ozdabiało ponad 1000 elementów, w tym między innymi kule śnieżne na pl. Janiny Szczerskiej, świetliste fale w fontannie przy Teatrze Lalek Pleciuga czy choinka przed pomnikiem czynu Polaków...

W rankingu Szczecin zdobył 24,15 proc. wszystkich głosów, tuż za nim uplasowała się Skarżysko - Kamienna z 23,89 proc., a trzecie miejsce przypadło Łodzi, która zebrała blisko 8 proc.głosów.

To była trzecia edycja konkursu „Świeć się”. Plebiscyt podzielono na 2 etapy: wojewódzki i finał ogólnopolski. Ocena iluminacji odbywała się na podstawie zdjęć przystrojonych ulic, placów i choinek z ponad 100 miast.

Konkurs „Świeć Się” jest wspólną inicjatywą Grupy ENERGA (ENERGA SA i ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.), firmy Praktiker oraz Grupy Gazeta.pl. Główną nagrodą jest sprzęt AGD, który miasto przekaże na wybrany cel społeczny.


Nowy Numer