Sacrum Profanum w Bramie

12-01-2012

Brama Jazz Cafe zaprasza na pierwszy w tym roku wernisaż wystawy fotografii.

Już w piątek, 13 stycznia o 20.00 - zjawiskowe modelki, melancholijny klimat i symbole religijne a wszystko podane w spektakularnym formacie. Wernisaż fotografii fashion Magdy Lipiejko rozpoczyna nowy sezon wystawienniczy w szczecińskiej Bramie Jazz Cafe. „Sacrum Profanum” było pokazywane wcześniej w poznańskim Starym Browarze. W końcu dotarło do rodzinnego miasta autorki.

 

-Ten cykl fotografii to taka moja zabawa pewnymi symbolami i połączenie tego z fashion. Stąd rogi między nogami, esesmańska czapka czy korona cierniowa – wyjaśnia Magda Lipiejko. -  Dla jednych mogą być to tylko mocne symbole  i wyłącznie stylizacja, ja jednak nie lubię jak się za bardzo wnika i demonizuje takie sprawy. Patrzę na obrazek jak na całość, przede wszystkim pod kontem estetycznym, nie dopatruje się, że modelka jest za młoda albo, że ma symbol religijny w zakazanym miejscu. Sztuka ma być wolna. I tyle.

 

 

Magda Lipiejko  fotografka, stylistka, plastyczka, właścicielka agencji modelek MLStudio. Absolwentka Liceum Plastycznego w Szczecinie, Wyższej Szkoły Sztuk Wizualnych w Poznaniu i Uniwersytetu Szczecińskiego kierunek filozofia. Od 1995 roku pracuje jako fotograf i stylista w agencjach modelek w kraju i zagranicą, w 2004 roku założyła własną agencję. Pracowała jako główny stylista przy kampaniach firm odzieżowych Intermoda, Aryton, Próchnik. Fotograf i stylista dla firm Van Markoviec, Puccini, Marczewski Couture. Publikowała w magazynach Photoshop, Ozon, Prestiż, Świat Elit, Icona, Lifestyle, K Mag i w albumie New Polish Nude Photography. Autorka wystawy fotografii „Tribute to Marlene" w Art Center Berlin, podczas Berlin Fashion Week w styczniu 2010 roku. Jej modelki pracują na całym świecie, od Mediolanu przez Nowy Jork po Seul, biorąc udział w kampaniach dla takich marek jak Moschino, Gucci czy Armani, będac bohaterkami edytoriali w takich pismach o modzie jak Vogue, Elle czy Cosmopolitan.

 

O muzyczną oprawę wernisażu zadba Kinga Szarłowska, selekcjonerka wysublimowanych melodii spod znaku Massive Attack, Ladytron, Bjork, PJ Harvey czy Radiohead, również znana szczecińska stylistka.

 

warto zajrzeć:

www.magdalipiejko.com

realizacja etiudy filmowej Konrad Wielgoszewski
http://www.youtube.com/watch?v=r7tLD9c7pSo&feature=player_embedded

 


Nowy Numer