Nowa era muzeów – interaktywny podwodny świat

21-12-2011

BalticMuseums 2.0 – to nowatorski projekt, w który zaangażowany jest m.in. Uniwersytet Szczeciński. 9 grudnia właśnie w Szczecinie odbyła się konferencja prezentująca ideę międzynarodowego projektu, który przybliża życie mórz i oceanów…

Konferencja była okazją do spotkania wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za projekt oraz przybliżenia gościom, czym jest przedsięwzięcie. Dlatego też zaprezentowano platformę internetową i jej możliwości. Wchodząc na www.balticmuseums.net możemy z jednego miejsca uzyskać informacje o czterech różnych muzeach, znajdujących się w różnych miastach leżących nad Bałtykiem  (Niemieckie Muzeum Morza w Starslundzie, Akwarium Gdyńskie, Litewskie Muzeum Morskie w Kłajpedzie oraz Muzeum Wszechoceanu w Kaliningradzie), listy prezentowanych tam gatunków, mapy dla zwiedzających, ale także, co najważniejsze, możemy wirtualnie je zwiedzić!

Projekt połączył instytucje działające na obszarze południowego Bałtyku. Obok Uniwesrytetu Szczecińskiego i wymienionych muzeów, w skład konsorcjum odpowiedzialnego za projekt wchodzi także Uniwersytet Nauk Stosowanych w Starslundzie.

Prestiż  
Lipiec 2021