Dają filmy „Pod Sukniami”

21-11-2011

Gdy z mapy Szczecina zniknęły kina Kosmos, Colloseum, Bałtyk, Delfin, działalność zakończyły Dyskusyjne Kluby Filmowe Kontrastów i Transu, dostęp do kina z wyższej półki stał się trudniejszy. Dlatego właśnie, gdy okazało się, że kolekcja filmów zgromadzona przez Wypożyczalnię „Colloseum” kolekcja – ponad 4000 tytułów – szuka nowego właściciela,   Romek Zańko postanowił ocalić je dla szczecinian.
Zanim Filmodajnia rozpocznie swą działalność, fundacja musi zebrać fundusze na zakup kolekcji. Każdy szczecinianin (i nie tylko) może w tym pomóc. Filmodajnia daje każdemu szansę zostania prawdziwym mecenasem kultury: można kupić wybrany tytuł i podarować go fundacji. Na pudełku i na stronie internetowej będzie widniało nazwisko darczyńcy. Pełna lista filmów dostępna jest pod adresem www.filmodajniapodsukniami.art.pl – wybierz swój ulubiony film i za 100 zł. podaruj go mieszkańcom miasta. Do tej pory kupiono m.in. „Yellow Submarine” oraz „Tajemnicę Morderstwa na Manhattanie”…
Autorem plakatu Filmodajni jest Leszek Żebrowski z Akademii Sztuki w Szczecinie. Plakat i koszulki z tym samym motywem będzie można wkrótce kupić. Dochód z ich sprzedaży wspomoże inicjatywę.
wb
 

Prestiż  
Lipiec 2021