Grochola w Szczecinie

30-05-2011

Znakomita pisarka, Katarzyna Grochola, odwiedzi nasze miasto w pierwszych dniach czerwca. Autorka przebojowej powieści „Nigdy w życiu!” przyjedzie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie i spotka się ze swoimi czytelnikami, w ramach kontynuacji cyklu „Errata Literata”.

Projekt spotkań literackich „Errata Literata” ma na celu przybliżenie czytelnikom historii i kulis tworzenia książek, napisanych i wydanych już jakiś czas temu, które od swojego pierwszego wydania zyskały uznanie, były nagradzane, wielokrotnie wznawiane, tłumaczone i adaptowane. Jako Biblioteka mamy niezwykła sposobność zwrócenia uwagi nie na nowości, a na książki znane już czytelnikom, trwale obecne w pejzażu kulturalnym.

Książka „Nigdy w życiu” będzie bohaterką „Trzeciej Erraty”. To druga pozycja w dorobku Katarzyny Grocholi, po debiutanckiej powieści „Przegryźć dżdżownicę”. Książka odniosła wielki sukces, a półki księgarskie – i biblioteczne – zapełniły się kolejnymi przebojowymi tytułami: „Serce na temblaku”, „Ja wam pokażę!”, „Osobowość ćmy” i tak dalej. Aż do wydanej w tym roku, napisanej wspólnie z córką, Dorotą Szelągowską, książki zatytułowanej „Makatka”.
Z Katarzyną Grocholą, będziemy mieli okazję spotkać się 3 czerwca (w piątek), 2011 roku, o godz. 18.00, w sali studia koncertowego im. Jana Szyrockiego (S-1) w Polskim Radiu Szczecin (al. Wojska Polskiego 73).


Nowy Numer

gajda