Kobiety na pokład!

20-05-2011

W marinach, na wodzie kołyszą się już mniejsze i większe jednostki pływające. Sezon żeglarski już rozpoczęty. A skoro już pływamy to może warto przygotować się do regat? Tym razem na pokład proszone są panie.

Wbrew powszechnej opinii żeglarstwo to nie tylko męska pasja. Panie także świetnie dają sobie radę na wodzie. Będą mogły to udowodnić już niedługo podczas jubileuszowych regat "O bukiet Jeziora Dąbie". Kobiety będą mogły rywalizować już po raz piętnasty. – Szczególnie zachęcam do udziału w imprezie studentki i młode dziewczyny. Chciałabym zachęcić je do żeglarstwa – mówi Natalia Maćków, współorganizator regat. – Nie oznacza to, że pozostałe kobiety, które nie studiują nie mają prawa startu. Zapraszamy wszystkie panie – podkreśla Natalia.

Można wystartować w dwóch kategoriach: Omegi i jachty balastowe. – Omegi zwolnione są z opłat, natomiast wpisowe w kategorii jachtów wynosi 50 zł – wymienia Maćków.

Zgłoszenia w kategorii Omegi przyjmowane są do 28 czerwca. Do kategorii jachty balastowe można zgłaszać się do ostatniej chwili przed startem czyli do 5 czerwca. Po imprezie Jacht Klub AZS Szczecin zaprasza na piknik i koncert zespołu "Dair". Wstęp na imprezę jest bezpłatny.                                                                                                                 dp


Nowy Numer