Basen jak marzenie

15-12-2010

Miał być i jest. Szczecin doczekał się wreszcie obiektu sportowego o europejskim standardzie. Możemy pochwalić się 50-metrowym basenem olimpijskim.

Podczas otwarcia odbył się pokaz iluminacji wodnej, tańca synchronicznego, którym towarzyszyła specjalnie skomponowana muzyka. Każdy mieszkaniec mógł także zwiedzić zakamarki obiektu, które na co dzień nie będą dostępne. Basen mieszczący się przy Szczecińskim Domu Sportu ma 10 torów, pełne zaplecze dla zawodników i dziennikarzy. Przed obiektem znajdują się miejsca parkingowe dla 100 samochodów osobowych oraz 6 autokarów. Dzięki temu Szczecin będzie miał bliżej do Europy, a konkretnie do organizacji imprez najwyższej rangi.
– Będziemy mogli organizować mistrzostwa Europy, a także Puchar Świata – mówi Mirosław Drozd wychowawca pływaków, medalistów mistrzostw Europy i świata.
Jeden z nich, Mateusz Sawrymowicz przyjechał wcześniej z USA, żeby móc wystartować w pierwszej poważnej imprezie na nowym basenie – mistrzostwach Polski.
– Nie jest może, aż tak okazały jak arena olimpijska w Pekinie, ale pod względem technicznym prezentuje się znakomicie – ocenił „Sawrym”.
O to, żeby nie zabrakło najnowszych nowinek technicznych i zadbał między innymi trener Drozd. Pojemność trybun (1750 miejsc) sprawia, że na obiekcie będą mogły odbywać się największe imprezy, z wyjątkiem mistrzostw świata.
W grudniu przyszłego roku odbędą się mistrzostwa Europy na krótkim, 25-metrowym basenie.
jech

Prestiż  
Lipiec 2021