Szokujący taniec w „Mam talent”

12-10-2010

Szczecińska grupa taneczna Shock Dance zakwalifikowała się do półfinału trzeciej edycji popularnego programu TVN „Mam talent”.

Siłą napędową wszystkiego jest energia, a  wy tę energię możecie sprzedawać na tony! – tymi słowami występ Shock Dance podsumowała jurorka, Małgorzata Foremniak.

Tancerze szczecińskiego Shock Dance to… dzieci w wieku od 7 do 11 lat. To właśnie one optymizmem i dynamiką zdobyły jury „Mam talent”. Nie jest to ich jedyny sukces w tym roku. W  marcu grupa zdobyła Mistrzostwo Polski International Dance Organization w kategorii formacje Disco Dance do lat 11, jednocześnie kwalifikując się do kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata. Na Mistrzostwach Świata w czeskiej Ostravie w  czerwcu zajęli drugie miejsce. Teraz ciężko pracują przygotowując się do Mistrzostw Europy, które odbędą się już w październiku w Danii. Grupa jest prowadzona przez Martę i Andrzeja Kuźnickich – doświadczonych choreografów, którzy stworzyli w Szczecinie studio tańca na najwyższym poziomie.

– Program „Mam talent” to nie tylko ogromna przygoda dla dzieci, ale również fantastyczna promocja dla Szczecina, a także naszej szkoły – cieszy się Andrzej Kuźnicki. – Casting obejrzały 4 mln ludzi, a teraz mamy nadzieję, że 30 października całe nasze miasto będzie nam kibicować już w programie na żywo – dodaje.

Dotychczasowe sukcesy Shock Dance odniosła nie tylko formacja dzieci – ich zespoły są aktualnymi Mistrzami Świata w Disco Dance. wb


Nowy Numer