Magiczna szczotka

Piękne i lśniące włosy. Kto z nas nie marzy, by błyszczeć jak prawdziwa gwiazda. Japończycy znaleźli na to sposób - stworzyli idealną szczotkę do włosów. 

Autor

Aneta Dolega

Scalp brush  nie tylko czesze włosy, ale także je pielęgnuje i jeszcze dba o stan skóry naszych głów. Teraz to cudo fryzjerstwa trafiło i do nas, dostępne wyłącznie w szczecińskim salonie Sam Sebastian Style.

Japoński wynalazek docenili już styliści na całym świecie. Do swoich pokazów używają jej sławni projektanci mody, m.in. Jean Paul Gaultier i Karl Lagerfeld, a hollywoodzkie aktorki pokroju Natalie Portman czy Gwyneth Paltrow korzystają z jej dobrodziejstw.

– To rewolucja w pielęgnacji włosów – zapewnia stylista Sebastian Zając. – Czesze włosy, modeluje, ale także czyści i masuje skórę głowy, czyli posiada więcej właściwości niż tradycyjna szczotka.

 „Scalp brush” posiada dwa rodzaje włosia. Dłuższe – akrylowe – odpowiada za rozczesanie i pielęgnację włosów, idealnie nadaje się do rozprowadzania odżywek. Natomiast krótsze włosie, nylonowe, służy do masażu skóry głowy i oczyszczenia jej z wszelkich zanieczyszczeń, w tym nadmiaru sebum, które umiejscawia się w mieszkach włosowych. Efektu tak głębokiego oczyszczenia nie uzyska się przy tradycyjnym myciu głowy palcami. „Scalp brush” można używać w trakcie mycia włosów. To zupełna nowość, gdyż normalnie woda rozpulchnia włosy rozchylając ich łuski. Stają się wtedy one bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne, a więc tradycyjne rozczesywanie włosów szczotką plastikową nie jest wskazane. „Scalp brush” dzięki swojej technologii pozwala na taki zabieg, jednocześnie sprawiając, że włosy stają się bardziej lśniące i podatne na układanie.

– Szczotka usuwa zanieczyszczenia z aż 40 tysięcy mieszków znajdujących się na głowie podczas delikatnego masażu skóry głowy. – prezentuje działanie „scalp brush” stylista. – Końcówki włosia posiadają kształt kulki, co nie podrażnia skóry głowy i samych włosów. 

Japończycy są m.in. znani z tego, że wiele czynności w swoim życiu celebrują, również mycie i czesanie włosów. 

– W japońskich salonach masaż głowy w czasie mycia jest normalną czynnością, trwa nawet do 40 minut. – opowiada Sebastian Zając. – Ważna jest otoczka i miejsce, w którym się to odbywa. Wygodny fotel, przyjemna muzyka w tle i atmosfera jak przy każdym innym seansie masażu. Myślę by niedługo przenieść to również do nas.

Póki co każdy może skorzystać z właściwości niezwykłej szczotki, nawet w domowych warunkach. Dostępna jest za 80 euro.

– Szczotka jest wygodna w użyciu, ale to także bardzo ładna rzecz, która zmieści się w każdej torebce – dodaje właściciel Sam Sebastian Style.

Prestiż magazyn szczeciński
2( 68)
luty'14