Pozbądź się podwójnego podbródka jednym zabiegiem!

Na zdjęciach z wakacji Twój profil twarzy stapia się z szyją, a Ty nie wiesz już co na to poradzić? Podkreślenie owalu twarzy i zarysowanie jej konturu to efekt zabiegu Twoich marzeń?  W naszej Klinice mamy dla Ciebie skuteczne rozwiązania!

Autor

prestiz

galeria

Fałdka tłuszczu pod brodą to zmora naszych czasów – wiele osób zmaga się z problemem podwójnego podbródka nawet wówczas, gdy w pozostałych miejscach nie mają kłopotu z nadmiernym gromadzeniem się tkanki tłuszczowej. Także utrata elastyczności skóry, ubytki kolagenu oraz sucha i wiotka skóra przyczyniają się do utraty wyraźnie zaznaczonego konturu dolnej części twarzy. 

Powstawanie tak zwanego "podwójnego podbródka" może być związane z budową anatomiczną twarzy i w tym przypadku przyczyna może być dziedziczna lub rozwojowa. Nieustanne utrzymywanie głowy w nieprawidłowej pozycji, garbienie się, a także nieodpowiednia dieta mogą przyczynić się do tej deformacji estetycznej. Problem podwójnego podbródka pojawia się zarówno u osób o większej wadze, jak i u osób szczupłych. Najczęściej jest efektem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej w tym obszarze, ale bardzo często jest to również rezultat utraty jędrności i napięcia skóry oraz tkanki podskórnej, a więc zalicza się też do skutków związanych ze starzeniem się tkanek. Dlatego ważna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz zabiegi liftingujące.

W Klinice posiadamy liczne zabiegi pomagające zredukować podwójny podbródek, które są nieinwazyjne jak np. Accent Prime (technologia polegająca na połączeniu zimnych i ciepłych ultradźwięków oraz fali radiowej) oraz Ultraformer III (skoncentrowane ultradźwięki: tzw. HIFU). Zabiegi minimalnie inwazyjne, jak np. kriolipoliza Clatuu Alpha (kriolipoliza: metoda polegająca na "wymrożeniu" zbędnej tkanki tłuszczowej w kontrolowanych warunkach) lub lipoliza iniekcyjna. Zabiegi te w większości przypadków, aby dały satysfakcjonujący efekt, wymagają kilku powtórzeń.

Najbardziej efektywne zabiegi polegają na połączeniu kilku technik: mikroliposukcji, lasera lipolitycznego  oraz specjalnych nici liftingujących. Liposukcja, powszechnie znana jako odsysanie tłuszczu, to zabieg, który ma na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów. Zabieg mikroliposukcji jest procedurą bezbolesną wykonywaną w znieczuleniu miejscowym przy pomocy cienkiej kaniuli (mikrokaniula) i polega na odessaniu zbędnych komórek tłuszczowych. Po liposukcji podczas tej samej wizyty wykonuje się jednocześnie zabieg z wykorzystaniem specjalnie dobranego systemu nici liftingujących. Nici unoszą tkanki, ale także stymulują  produkcję kolagenu. Wykorzystane w tym zabiegu nici przyczyniają się zatem nie tylko do wymodelowania danego obszaru, ale pobudzają skórę do produkcji kolagenu oraz prowadzą do poprawy napięcia i zagęszczenia skóry. Cała wizyta trwa około dwie godziny, a efekt utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat.

Pierwszy rezultat jest widoczny od razu po zabiegu, jednak finalny efekt jest po 4-6 tygodniach. Zabieg technik łączonych nie tylko pozwala uporać się z problemem podwójnego podbródka, zarysowuje linię żuchwy i poprawia owal twarzy, ale także widocznie odmładza i prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu w miejscu implantacji nici. Oprócz tego znacznie wyszczupla buzię i może również korygować asymetrię w dolnej części twarzy. Zdecydowanie jego ogromną zaletą jest to, że jeden zabieg gwarantuje osiągniecie rezultatu bez konieczności powtarzania go w serii, jak to zdarza się przy zabiegach nieinwazyjnych. Jednorazowy zabieg technik łączonych daje trwały efekt, który jest widoczny "od zaraz".

Tkanka tłuszczowa ma tendencje do lokalizowania się w obszarach, z których niekiedy bardzo trudno jest się jej pozbyć mimo aktywności fizycznej i diety. Dodatkowo upływ czasu w kwestiach związanych z urodą rzadko działa na naszą korzyść. Podwójny podbródek jest przyczyną wielu kompleksów i nie jest łatwo pozbyć się go "domowymi" metodami. Połączenie zabiegów liposukcji i systemu nici liftingujących to doskonałe rozwiązanie dla osób, które próbowały innych metod bez zadowalającego efektu.

Zapraszamy.

Klinika Zawodny Estetic
ul. Ku Słońcu 58
Szczecin

tel. 504 948 320, 508 719 262, 508 752 460

5( 138)
Wrzesień'20