Lifting twarzy bez skalpela

Lifting twarzy odmładza, ujędrnia i nadaje właściwy kontur. Poprawia nie tylko wygląd, ale też samopoczucie. Co więcej: teraz jest możliwy bez skalpela. Jego zalety przedstawiła nam dr Kamila Stachura, właścicielka Kliniki Dr Stachura.

Autor

Karolina Wysocka

  – Współczesna medycyna estetyczna konsekwentnie podąża i rozwija się zgodnie z potrzebami pacjentów. Dotychczas, w zapracowanym świecie, ciężko było zaplanować chirurgiczny lifting twarzy. Wiąże się on z długą rekonwalescencją, na którą nie każdy może sobie pozwolić, do tego: inwazyjnością oraz konkretnymi cięciami. Medycyna estetyczna zaproponowała zatem alternatywę dla chirurgicznych zabiegów twarzy, pozwalającą dokonać nieinwazyjnego liftingu. Zabieg odmładza, dodaje jędrności tkankom oraz napięcia skórze. Chodzi mi o Ultraformer III. To wyjątkowe urządzenie oparte na najnowszej technologii HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound – mówi właścicielka autorskiej kliniki dermatologii i medycyny estetycznej Kamila Stachura. To nowoczesny, nieinwazyjny, bezpieczny zabieg. Nie wymaga specjalnego przygotowania oraz długiego okresu rekonwalescencji. Zapewnia lifting bez igieł oraz skalpela. Szybko po jego zakończeniu, można wrócić do codziennych zajęć. – Zabieg nie wymaga głębokiego znieczulenia. Bezpośrednio po nim można powrócić do codziennych obowiązków – tłumaczy dr Stachura. To wszystko sprawia, że cieszy się sporym zainteresowaniem. 

Na popularność zabiegu wpływa również jego wszechstronne działanie. – Ultraformer III to doskonałe rozwiązanie dla pacjentek chcących poprawić owal twarzy, zlikwidować tzw. „podwójny podbródek” oraz głębokie zmarszczki. Urządzenie służy również obszarowi powiek górnych. Wszechstronność to jego ogromna zaleta, nie tylko poprawia wygląd twarzy, ale umożliwia np. uniesienie opadającej powieki górnej, a w przypadku szyi: zmniejszenie poziomych zmarszczek i poprawę napięcia skóry. Znacząco może wpłynąć również na dekolt. – Urządzenie emituje skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. W skutek wibracji fal dźwiękowych zwiększa się aktywność komórek skóry, pobudzając je do regeneracji i wytworzenia nowego kolagenu. Podczas zabiegu tkanki kurczą się i daje to efekt liftingu – wyjaśnia dr Kamila Stachura. 

Pierwsze efekty liftingu widać zaraz po zabiegu. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta.

 – Naturalny efekt liftingu widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu, ale proces odnowy włókien kolagenowych postępuje stopniowo przez 3 do 6 miesięcy po jego wykonaniu i wtedy też widoczny jest ostateczny rezultat zabiegu. Dodatkowo, jeden zabieg jest z reguły wystarczający dla uzyskania maksymalnego efektu w danej okolicy – dodaje pani doktor. Ważne jest też to, że można wykonywać go nawet latem, a efekt utrzymuje się do 2 lat. Jednak dla chcących utrzymać efekty nawet na 3-4 lata, zabieg można powtórzyć. – Podsumowując, zabieg łączy w sobie wszystkie cechy nowoczesnej medycyny estetycznej, czyli skuteczność, małą inwazyjność i brak okresu rekonwalescencji: to hit w mojej klinice. 

 
Klinika dr Stachura
ul. Jagiellońska 87
Szczecin

tel. 535 350 055    |  www.klinikadrstachura.pl  

3( 136)
Marzec'20