Nocleg w sercu miasta

Stare Miasto zaczyna tętnić życiem. Jego charakter i atrakcyjne położenie przyciąga nie tylko turystów, ale również nowych mieszańców i inwestorów. Już wkrótce przy ulicy Staromłyńskiej 5 (wejście od łącznika Staromłyńska-Tkacka), znajdującej się w sąsiedztwie m.in. Filharmonii, Muzeum Narodowego i Akademii Sztuki swoje podwoje dla gości otworzy Hostel ANNAMARIE.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Dwa poziomy. Na dole recepcja z salą śniadaniową, biuro i zejście do sąsiadującej z budynkiem restauracji. Na górze dziesięć pokoi z łazienkami (część przystosowanych dla osób niepełnosprawnych) utrzymanych w minimalistycznym, lekko marynistycznym klimacie, z elementami w wystroju nawiązującymi do miejsca i okolicy, w której położony jest hostel. Wszystko w podwyższonym standardzie. Za recepcją znajduje się również przejście do części prowadzącej do kilkudziesięciu Apartamentów Staromłyńska. Hostel będzie obsługiwał obie nieruchomości.

Właścicielem hostelu i apartamentów jest Marek Stebnicki, Szef firmy Dalpol Poland, były kapitan Żeglugi Wielkiej, od 20 lat działający w nieruchomościach. – Sam jestem podróżnikiem, jeżdżę po świecie. Lubię hotele i apartamenty – mówi Marek Stebnicki. – Dużo przez to nauczyłem się nowych rzeczy związanych z tą branżą. Dużo rzeczy zaobserwowałem i część z tego postanowiłem przenieść na nasz grunt.  Przed przygotowaniem hostelu, wybrałem się wraz z partnerką przygotowującą się do objęcia stanowiska managera hostelu do Wrocławia, w celu uzyskania jak największej ilości informacji o uruchomieniu i prowadzeniu takiego obiektu. Partnerka przeniesie na nasz grunt swoje doświadczenia uzyskane w Austrii w czasie pracy w sieciach hotelowych oraz z obsługi gastronomicznej, wyniesionej z prowadzenia w Polsce miejsc zbiorowego żywienia. To będzie przytulne i gościnne miejsce, jednocześnie nowoczesne i prowadzone na wzór podobnych hosteli na całym świecie.

Sąsiedztwo historycznych miejsc, parku, rzeki, teatrów, opery, filharmonii, muzeum, kawiarni restauracji a z drugiej strony bliskość do centrów handlowych sprawiają, że zarówno hostel, jak i apartamenty znajdują się w bardzo prestiżowej części miasta, co dla przyjeżdżających do Szczecina turystów ma ogromne znaczenie. – W apartamentach mamy prawie 100 procentowe obłożenie, są to głównie wynajmy długoterminowe. Mieszkają tu przede wszystkim rezydujący w Szczecinie biznesmeni, niemal z całego świata. – mówi Marek Stebnicki. – Mam nadzieję, że będzie obłożony podobnie i w takim zakresie jak prowadzone wynajmowanie Apartamentów Staromłyńska w najmie długoterminowym oraz hotelowym w systemie Booking.com którego jesteśmy partnerem. Życzyłbym sobie jeszcze, żeby cale Stare Miasto, to co się dzieje w jego obrębie, razem z Podzamczem stało się prawdziwym sercem miasta, żeby nie tylko przyciągało turystów, ale także samych mieszkańców Szczecina – dodaje.

 

Hostel ANNAMARIE
ul. Staromłyńska 5
Szczecin

+48 91 487 52 85  |  +48 519 476 669

3( 136)
Marzec'20