Luksusowy apartament alternatywą dla domu

Apartamenty Warszewo zaprezentowały luksusowe i funkcjonalne mieszkanie pokazowe, które jest alternatywą dla domu wolnostojącego. Okazją do jego obejrzenia były dni otwarte osiedla położonego w urokliwym zakątku Szczecina przy ulicy Kalinowej. 

Autor

Andrzej Kus

galeria

– Podczas dni otwartych osiedla Apartamenty Warszewo odwiedziło nas bardzo dużo gości – przyznaje Krystian Surmacz z firmy Marina Developer. – Zaprezentowaliśmy mieszkanie pokazowe, które jest próbką tego, jak może wyglądać każdy z naszych apartamentów. Możemy poszczycić się tym, że jako jedyni w Szczecinie, w standardzie, oferujemy bardzo wysokie wyposażenie. Udogodnienia, które gdzie indzie kosztują nawet dziesiątki tysięcy złotych, dostajemy w cenie wymarzonego mieszkania – mówi.

Niemal 90-metrowe mieszkanie przygotowane zostało w łagodnych barwach. Komfort przebywania zapewniają duże okna, dzięki czemu jest bardzo jasne i przestronne. Genialnym rozwiązaniem są balkonowe okna przesuwne, które nie posiadają progów.

– Przestrzenią dominującą jest salon połączony z otwartą kuchnią i jadalnią. Zaaranżowano go w taki sposób, by bliskość kuchni nie była uciążliwa dla tych, którzy w trakcie gotowania przez żonę czy męża chcą zrelaksować się na kanapie i przykładowo obejrzeć ulubiony film czy program. Jedno drugiemu nie przeszkadza. Dodatkowo jest bardzo dużo miejsca, które wykorzystaliśmy na ustawienie stołu z krzesłami. Znajdzie się także miejsce dla regałów na książki czy na kącik dla dziecka – mówi Surmacz. 

– Chcieliśmy stworzyć ponadczasowe wnętrze, które przyszły nabywca w prosty sposób dostosuje do indywidualnych potrzeb. W projekcie zastosowano naturalne materiały takie jak drewno i kamień. Dominują neutralne barwy, charakteru dodają czarne dodatki. W przedpokoju, pokojach i łazience zaprojektowaliśmy obszerne szafy, dzięki temu wnętrze jest nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne – dopowiada projektantka Hanna Mackiewicz. 

Przyjrzyjmy się teraz wyposażeniu. Za pomocą smartfona może m.in. włączać i wyłączać światła, telewizor czy klimatyzację. W apartamencie znalazło się także ogrzewanie podłogowe. Udogodnienia znajdują się nie tylko w mieszkaniu, ale również w części wspólnej. Bezpieczeństwa apartamentu strzeże podwójny domofon: jeden przy wejściu do budynku, drugi przy wejściu na piętro. Na klatce schodowej zastosowane zostały izolacje akustyczne, podobnie na ścianach znajdujących się między mieszkaniami, a nawet ściankach wewnątrz każdego z apartamentów. W części wspólnej znalazło się dużo luster, są także akcenty marynistyczne, które jeszcze bardziej ocieplają miejsce. 

Do każdego z mieszkań właściciele mają zagwarantowane – w cenie apartamentu – aż dwa miejsca postojowe w podziemnym parkingu. Każde z nich posiada możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Dla chętnych są także zamykane boksy garażowe z bezpośrednim, podgrzewanym wyjazdem. 

– Lokatorzy otrzymują również komórki lokatorskie.  Właściciele apartamentów położonych na parterze dodatkowo taras z zaaranżowanym ogrodem z automatycznym systemem nawadniania oraz koszenia trawników – mówią przedstawiciele dewelopera. Nowością jest zapis, który uniemożliwi krótkoterminowy najem apartamentów. Taki najem to ostatnio bardzo popularna forma, ale i uciążliwa dla mieszkańców. 

– W budynku 101 przygotowaliśmy 21 mieszkań o powierzchni od 78 do 115 metrów kwadratowych. Zależało nam na tym, by każde z nich było na jak najwyższym poziomie. Powierzchnie, standardowa jakość wyposażenia oraz zastosowane do budowy apartamentów materiały miały sprawić, że każde z mieszkań będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy są już zmęczeni mieszkaniem w dużym domu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że oczekiwania takich osób są ogromne. I słusznie. Dlatego też uważam, że inwestycja Apartamenty Warszewo spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. W pobliżu mamy mnóstwo zieleni, są sklepy, przedszkole, szkoły. Jest tutaj spokój, można poczuć się jak na przedmieściach. Jednocześnie jesteśmy przecież bardzo blisko centrum miasta – podsumowuje Krystian Surmacz. 

 
Marina Developer
3( 136)
Marzec'20