Sposób na dojrzałe piękno – metamorfoza

Nie ma ani trochę przesady w dobroczynnym działaniu medycyny estetycznej, jeśli jest ona wykorzystywana z umiarem. Specjaliści w tej branży, lekarze gabinetu M&R Kaczor pokazali w jaki sposób można kompleksowo podejść do tematu dojrzałego piękna.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Spektakularną i jednocześnie dającą bardzo naturalny efekt metamorfozę przeszła jedna z naszych modelek. Chcieliśmy pokazać, że wyglądać i czuć się piękną można w każdym wieku. Nasza modelka nigdy wcześniej nie korzystała z zabiegów medycyny estetycznej czy kosmetologii. 

Wraz z wiekiem coraz bardziej widoczne było zmęczenie w postaci podkrążonych oczu, opadającej górnej powieki, wiotkiej skóry, widocznych bruzd i zmarszczek. Smutny wyraz twarzy sprawił, iż nasza modelka coraz częściej myślała o zmianach jakie chciałaby dokonać w swoim wyglądzie.

Zabiegi, które zdecydowaliśmy się wykonać musiały spełniać dwa warunki. Celem był naturalny  efekt oraz krótki czas rekonwalescencji, tak aby móc aktywnie uczestniczyć w codziennych obowiązkach zawodowych 

Jakie zabiegi wykonaliśmy?

Przede wszystkim na takie, które będą działały na wielu poziomach skóry. Wybraliśmy zabiegi, które nie tylko przyniosą natychmiastowy efekt, ale będą działać długofalowo przywracając skórze młodość. 

PROBLEM: opadająca powieka, zmarszczki

Wykonaliśmy zabieg PLEXR (niechirurgiczna procedura wykorzystująca mikrowiązkę plazmy). Dodatkowo zmniejszyliśmy widoczność zmarszczek wokół oczu. 

PROBLEM: wiotka skóra w okolicy policzków oraz linii żuchwy, drobne zmarszczki 

Metamorfozy dokonaliśmy przy użyciu rozpuszczalnych nici APTOS. Unieśliśmy tkanki, tworząc rusztowanie, w konsekwencji  stymulując do nowo tworzenia się włókien kolagenu i elastyny. Dodatkowym atutem nici jest zawartość, kwasu hialuronowego, która znacząco wpłynęła na zniwelowanie sieci drobnych zmarszczek. Końcowym efektem będzie poprawienie jakości skóry, stanie się ona bardziej napięta oraz elastyczna. 

PROBLEM: ubytki tkanki, zapadnięte przestrzenie, policzki 

Uzupełniliśmy je kwasem hialuronowym wykonując tzw. lifting hybrydowy.  Nadaliśmy twarzy objętość, podkreśliliśmy policzki, linię żuchwy. Kobiecą kropką nad „i” była praca przy modelowaniu ust. Przywróciliśmy im optymalne nawilżenie, dokonaliśmy ich korekty, unieśliśmy kąciki. 

PROBLEM: zmarszczki mimiczne

Zastosowaliśmy niezawodną procedurę z użyciem toksyny botulinowej. Zrelaksowane mięśnie wygładziły skóry, widocznie odświeżając jej wygląd. 

Nasza modelka przeszła wewnętrzną, jak i zewnętrzną metamorfozę. Dzięki zabiegom ujęliśmy przynajmniej 10 lat. Naturalność była dla nas decydującym wyznacznikiem, dlatego też na twarzy pozostały drobne niedoskonałości.

Co najważniejsze nie jest to w pełni finalny efekt. Skóra przechodzi nadal spektakularną przemianę: poprawia się jej gęstość oraz elastyczność.

A Ty jesteś gotowa na zamiany ? Odkryj piękno w dojrzałym wieku…  

 

 
M&R KAczor Medycyna Estetyczna
ul.Kołłątaja 19/2
ul.Kołłątaja 19/2

tel.: +48 601 780 768, +48 790 60 60 30
www.drkaczor.pl 

2( 135)
luty'20