Impulsy zdrowia Strefa 3L- EMS- trenuj efektywnie 1 x tygodniu 20 min

Strefa 3L cały czas wprowadza nowości. Miejsce, które nie jest tradycyjnym klubem fitness chętnie sięga po nowoczesne metody takie jak EMS. To rodzaj treningu personalnego z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej. Świetny dla osób z dysfunkcjami aparatu ruchu (ból kręgosłupa, kolan, barków, po operacjach, kontuzjach) i tych, które mają mało czasu na dodatkowy ruch. Na czym polega ta metoda?

Autor

Aneta Dolega

 – Proste ćwiczenia jak przysiady czy wykroki wykonuje się w specjalnej bieliźnie i kamizelce, w pasie na biodrach i pośladkach raz w opaskach na ramionach i udach – tłumaczy Aleksandra Zwolak, menagerka Strefy 3L. – Od tego stroju odchodzą kabelki, które są podłączone do specjalnej maszyny. Przez nie, do mięśni są wysyłane impulsy, które pozwalają na pobudzenie całego ciała – mówi.

EMS jest krótki, bo trwa tylko 20 minut a w trakcie jego trwania stymulowanych jest osiem grup mięśniowych. Co bardzo ważne – wszystkie mięśnie pracują jednocześnie, dzięki temu, że impuls elektryczny dociera bezpośrednio do mięśnia. Subiektywnie oceniając sam trening nie jest bardzo męczący, natomiast jest takim bodźcem dla organizmu, jak przebiegnięcie maratonu, dlatego wykonuje się go raz w tygodniu (z czasem można zwiększyć częstotliwość do dwóch). Metoda ta jest w pełni bezpieczna i nie przeciąża stawów. Dzieje się tak, ponieważ nie używamy żadnych zewnętrznych obciążeń. 

Korzyści z takiego treningu są bezcenne dla naszego zdrowia. Po pierwsze metoda EMS w skuteczny sposób wzmacnia rzadko trenowane mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za silne i zdrowe plecy, w tradycyjnym treningu trzeba długo czekać zanim organizm nauczy się „odpalać”  te mięśnie, a przy treningu EMS dzieje się to natychmiast dlatego jest skuteczny od pierwszego razu. Elektrostymulacja przyśpiesza także metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową dzięki czemu jesteśmy w stanie łatwiej kontrolować wagę ciała. Niezależnie od tego, jakie zadanie ruchowe się wykonuje i tak ćwiczy całe ciało np. wykonując ćwiczenie na nogi mięśnie brzucha będą cały czas zaangażowane przez 20 min., czyli znacznie dłużej niż na treningu w tradycyjnym klubie, w którym nigdy nikomu nie chce się robić klasycznych brzuszków. EMS to również świetny sposób na szybki powrót do pełnej sprawności po kontuzji oraz na polepszenie samopoczucia. Na koniec treningu można uruchomić relaksację, delikatne impulsy będą relaksowały napięte mięśnie spowodowane długim przebywaniem w pozycji siedzącej lub stojącej, a także redukowały cellulit.

– Doświadczenie i wiedza naszej wykwalifikowanej kadry trenerskiej w połączeniu z treningiem EMS i autorskiej metody motywach „10 kroków do sukcesu” da jeszcze lepsze i szybsze rezultaty zdrowotne oraz sylwetkowe – zapewnia Aleksandra Zwolak. – Zawsze chciałeś być aktywny ale nie miałeś na to czasu? Teraz masz na to szansę. Już po 20 minutach jesteś bliżej celu! – dodaje.

Więcej o wydarzeniach w Strefie 3L na FB oraz na stronie klubu: strefa3l.pl/szczecin/sezamkowa. Zapisy na trening EMS lub Milon poprzez stronę www.

 
Strefa 3L
ul. Santocka 18/13
Szczecin

tel.: +48 882 159 802
www.strefa3l.pl

2( 135)
luty'20