Szczecin kocha tyczki

Już po raz trzeci wnętrze Netto Areny stanie się miejscem zmagań tyczkarzy i tyczkarek w ramach Szczecińskiego Mityngu Skoku o Tyczce 2020. 25 lutego czołówka tyczkarzy ponownie zawita do naszego miasta, by zmierzyć się przed szczecińską publicznością.

Autor

Michał Piersiński

Podczas Mityngu o zwycięstwo powalczą zawodnicy, którzy w swoim sportowym CV mogą pochwalić się tytułem Mistrza Świata. Są to: Kanadyjczyk Shawn Barber (Pekin 2015) oraz Paweł Wojciechowski (Daegu 2011). Ponadto w stawce zawodników znajduje się Mistrz Europy z Amsterdamu 2016 – Robert Sobera, wicemistrz Europy z Berlina 2016 Rosjanin Timur Morgunov oraz 3. zawodnik zeszłorocznego konkursu Włoch Claudio Stecchi.

Jednak największą gwiazdą szczecińskiego mityngu jest zdecydowanie Piotr Lisek – ulubieniec miejscowych kibiców, zwycięzca z roku 2019. Lisek w swojej karierze był już Wicemistrzem Świata, czterokrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata oraz Halowym Mistrzem Europy. Zawodnik szczecińskiego Ośrodka Skoku o Tyczce, który jest największą medalową nadzieją szczecińskiego sportu na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio, spróbuje obronić zwycięstwo w zawodach sprzed roku. 

Rekordy życiowe zawodników z listy startowej: Lisek – 6.02, Barber – 6.00, Morgunov – 6.00, Wojciechowski – 5.93 dają ogromną nadzieję na wysokie loty pod dachem szczecińskiej Netto Areny.

Przed konkursem panów zaprezentują się również panie. Faworytką wydaje się być szwedzka tyczkarka Angelica Bengsston – aktualna liderka list światowych. O zwycięstwo z pewnością powalczy z nią trenująca w szczecińskim klubie Wenezuelka Robeilys Peinado (brązowa medalistka Mistrzostw Świata – Londyn 2017). Stawkę uzupełniają m.in. Angelica Moser (Szwajcaria), Romana Malacova (Czechy) oraz czołówka polskich zawodniczek: Kamila Przybyła, Agnieszka Kaszuba i Anna Łyko. 

Organizatorzy jak zwykle bardzo liczą na szczecińską publiczność, która nie raz już pokazała, że kocha lekką atletykę, a zwłaszcza skok o tyczce. 

Bilety do nabycia na stronie www.nettoarena.pl.

Start mityngu o godzinie 17.30, początek rywalizacji mężczyzn godz. 20.15.

 
2( 135)
luty'20
gajda