Przedsiębiorcze kobiety w jury

Trwa plebiscyt Magnolie Biznesu, który organizują właścicielki Kobietowo.pl. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie kobiet, odznaczających się ponadprzeciętną działalnością na rzecz naszego miasta i województwa. Laureatki wybierze profesjonalne jury. Kto znalazł się w jego składzie?

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Planując plebiscyt organizatorki przywiązały dużą wagę do tego, by laureatki wybierane były przez niezależną kapitułę.  Anita Gałek i Nina Kaczmarek podkreślają, że dobór członkiń jury nie był procesem łatwym, ale za to mocno przemyślanym, dzięki temu udało im się stworzyć wyjątkową grupę kobiet. Szczecinianek pełnych pasji i zaangażowania, postaci związanych m.in. z branżą turystyczną, handlową, kosmetyczną oraz edukacyjną. – Każda członkini reprezentuje inny obszar biznesu, jest mocno związana ze Szczecinem, często jest ambasadorką naszego miasta nie tylko na arenie krajowej, ale także: międzynarodowej. Sprawia to, że wybór laureatek ma złożony przebieg. Ostateczny werdykt jest poprzedzony kilkoma spotkaniami kapituły – wyjaśniają organizatorki plebiscytu.

Gronem kapituły przewodniczy Małgorzata Fieducik, a jury tworzą: Monika Pyszkowska, Sylwia Trojanowska, Daria Prochenka (laureatka pierwszej edycji Magnolii Biznesu) i Joanna Latuszek. Przewodnicząca związana jest z branżą turystyczną i hotelarską. Prowadziła m.in. autorskie wykłady w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Małgorzata Fieducik od 2015 roku pracuje w Szczecinie, obecnie jest dyrektorem dwóch hoteli działających w strukturach combo – Novotel & Ibis Szczecin Centrum. Kolejna z wymienionych, Monika Pyszkowska, zarządzała wieloma centrami handlowymi w Polsce i zagranicą. Była dyrektorem Galerii Kaskada. Zarządzała City Center w Katowicach. Od 2017 roku pełni funkcję Dyrektora Działu Zarządzania Centrami Handlowymi w 3 krajach: Polsce, Czechach oraz na Słowacji. Sylwia Trojanowska związana jest z branżą edukacyjną, to trener biznesu i coach. Bierze czynny udział w inicjatywach społecznych. Znana jest także z twórczości pisarskiej, jej powieści rozgrywają się głównie w Szczecinie, zyskały szerokie grono czytelniczek. Następna, czyli Daria Prochenka, to współzałożycielka i prezes marki kosmetyków naturalnych Clochee. Wcześniej była związana z lokalnymi mediami, w tym „Prestiżem”, gdzie pełniła funkcję redaktor naczelnej. Później zajmowała się marketingiem i PR, a następnie zaczęła prowadzić własny biznes, który przerodził się w ogromne przedsięwzięcie. Ostatnia z wymienionych, Joanna Latuszek, związana jest z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu, gdzie od 2018 roku pełni funkcję prodziekana ds. studentów międzynarodowych. Swoją pracę traktuje jako pasję, prócz niej prowadzi bloga kulinarnego, fotografuje i wspiera szczecinian jako coach.

Jak widać, w skład jury wchodzą profesjonalistki, które z pewnością dokonają obiektywnej oceny laureatek. – Podczas pierwszej edycji ostatnie obrady jury były niezwykle gorące. Pozwala to stwierdzić, że tegoroczny wybór również nie będzie prosty, a zebraniom jury będą towarzyszyły burzliwe dyskusje – dodają z uśmiechem organizatorki plebiscytu. 

Więcej na stronie www: magnoliebiznesu.pl.

 

 
2( 135)
luty'20