Basalte Nowa jakość sterowania domem

Za pomocą jednego przycisku możemy włączyć oświetlenie, muzykę, rolety, a nawet kominek. Dowolność i ilość podłączonego do niego sprzętu jest praktycznie nieograniczona. – Belgijska, prestiżowa firma „Basalte” oferuje urządzenia, dzięki którym nasze domy czy mieszkania wyprzedzają swoją epokę. Możemy nimi np. sterować z każdego miejsca na ziemi – mówi Wojciech Futyma.  

Autor

prestiz

Projektując dom czy wymarzone mieszkanie zależy nam na tym, by w stu procentach nieruchomość spełniła nasze oczekiwania i była jak najbardziej praktyczna oraz oczywiście komfortowa. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła belgijska marka Basalte, która pokazuje, że inteligentne sterowanie domem może nam sprawić nie tylko mnóstwo doskonałej zabawy, ale również znacząco ułatwić życie. 

Od zawsze ideą Basalte było całkowite ograniczenie ilości przycisków na ścianie, by za pomocą jednego można było sterować nie tylko konkretnym pomieszczeniem, ale i całym domem. Udało się wprowadzić produkty, które śmiało można traktować w kategorii Premium i należą do jednych z najlepszych na rynku – mówi Wojciech Futyma zajmujący się dystrybucją oraz montażem inteligentnej instalacji. 

Cała gama inteligentnych przycisków

Basalte oferuje kilka multisensorów dwu i cztero przyciskowych. Sentido i Enzo, które dzięki funkcji multitouch, mogą działać jako tradycyjny włącznik światła.  Nie jest to jego jedyna funkcja. Mamy możliwość zaprogramowania go w taki sposób, by za dotknięciem włączyć dowolną ilość urządzeń. Tym samym po powrocie do domu tylko jednym „klikiem” uruchomimy rolety, które ustawią się we wskazanym poziomie, włączymy telewizor czy ulubioną muzykę. 

Przy krótkim przytrzymaniu włącznika można wywołać cztery sceny, które identyfikują się różnym kolorem podświetlenia i obsługują dowolną ilość urządzeń. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Każda osoba z rodziny: mama, tata, syn czy córka mogą zaprogramować więc urządzenie „pod siebie” nie kasując wcześniejszych ustawień, i w razie potrzeby uruchomić inteligentny dom według swoich potrzeb. Oczywiście jest także możliwość włączenia każdej funkcji z osobna. 

Elegancki i minimalistyczny Sentido dostępny jest w całej gamie kolorów i materiałów takich jak: aluminium, mosiądz, nikiel, fer-forgé czy brąz. Wszystko to daje ponadczasowy design, który dopasujemy do stylu każdego wnętrza.

Enzo łączy styl retro z luksusem opartym na rzemiośle i wysokiej jakości materiałach. Konstrukcja sensora wykonana z polerowanego aluminium zaokrąglonego na rogach w połączeniu ze skórzanym lub szklanym wypełnieniem. 

Deseo z wyświetlaczem

Deseo jest kontrolerem pokojowym, który przy zachowaniu prostoty dostępności podstawowych funkcji jak włączenie i wyłączenie światła - za pomocą multitouch, daje możliwość sterowania wszystkimi innymi, rzadziej używanymi funkcjami. Sensor posiada wyświetlacz, na którym możemy m.in. sterować natężeniem oświetlenia, ustawiać dowolną temperaturę pomieszczenia, wyzwolić dowolnie ustawione sceny obejmujące wiele urządzeń, zmienić odtwarzaną w pomieszczeniu stację radiową czy kanał TV. 

Dzięki eleganckim wykończeniom z wysokiej jakości materiałów, takich jak użyte w Sentido i Enzo, przycisk z łatwością wtapia się w każde wnętrze. 

Inne rozwiązania Basalte

Basalte to nie tylko inteligentne włączniki ale również wiele innych przydatnych rozwiązań. Prestiżowa belgijska marka oferuje m.in. czujniki ruchu, występujące w kolorze białym lub czarnym. Basalte jako jedyna na rynku oferuje czarną soczewkę, co sprawia, że na czarnych powierzchniach czujnik jest praktycznie niewidoczny. Jest niedużych rozmiarów, wtapia się np. w sufit i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Czujnik ten ma również wbudowaną diodę, która może służyć w niewielkich pomieszczeniach, jak np. toaleta, jako nocne oświetlenie. 

Dostępne są także lampki przypodłogowe oraz gniazda wykonane z materiałów użytych do sensorów dotykowych jak Sentido. 

Muzyka w każdym pomieszczeniu

Basalte oferuje także dedykowany system głośników. Aalto to wyjątkowa kolekcja głośników o wysokiej wydajności, łącząca studyjną jakość dźwięku z innowacyjną architektoniczną konstrukcją oraz różnorodnością, najwyższej jakości wykończeń i tekstur. Aalto można zamontować w ścianie, na ścianie lub wolnostojąco. Aktywne głośniki łączą pierwszorzędną technologię z wysokiej klasy multiroomem Basalte, dzięki czemu możemy cieszyć się własną i przesyłaną strumieniowo muzyką w całym domu. 

Pod telewizorem możemy zainstalować soundbar Aalto podłączony do systemu multiroom. Sami wówczas decydujemy, w których głośnikach chcemy słyszeć dźwięk z telewizora, a w których nie. Można przykładowo puścić muzykę z telewizora znajdującego się na parterze, na drugim piętrze domu, a na parterze  w głośnikach przy samym telewizorze  nie będzie ona słyszalna. Tutaj już będziemy słuchali przykładowo innego dźwięku. 

Do optymalnego działania każdego inteligentnego domu potrzebny jest serwer wizualizacyjny. Tutaj Basalte również ma propozycję serwera Asano. Dzięki niemu, na specjalnej aplikacji, możemy dokładnie zwizualizować sobie całą nieruchomość i sterować jej funkcjami z każdego miejsca na ziemi. Jednak główną funkcją serwera jest integracja naszego systemu z zewnętrznymi systemami jak np. Bang&Olufsen czy Philips HUE. Asano to również szereg wzmacniaczy systemu multiroom, umożliwiający jego swobodną rozbudowę.

Uzupełnieniem całej oferty Basalte jest elegancki panel dotykowy Ellie - w formie tabletu - który umieszczamy w dowolnym miejscu domu czy mieszkania. Ma on wbudowaną aplikację, dzięki której sterujemy wszystkimi inteligentnymi rozwiązaniami domu, a także może służyć jako odbiornik wideodomofonu czy monitoringu kamer.

System Basalte to rozwiązania na miarę XXI wieku. Rozwiązanie, bez wątpienia ułatwia życie, jest ozdobą każdej nieruchomości i zwiększa jej bezpieczeństwo. Polecam zapoznać się z jego szczegółami. Chętnie je zaprezentujemy w siedzibie firmy FUTYMA, przy ulicy Mieszka I 61 w Szczecinie – podsumowuje pan Wojciech.

Futyma
ul. Mieszka I 61
Szczecin

tel. +48 512 282 597
biuro@futyma.pl
www.futyma.pl

2( 135)
luty'20
gajda