Kobiety, ekologia, BMW

„Każda chwila jest zmianą, każda decyzja to konkretne działanie i określony efekt”. Taką maksymą kieruje się Grupa Bońkowscy w sprzedaży i promocji samochodów marek BMW i MINI. Rok 2019 był dla nich szczególnie ważny. O tym, co dobrego się wydarzyło opowiedziała Angelika Sawicka, dyrektor zarządzająca BMW i MINI Bońkowscy.

Autor

Aneta Dolega

Zanim porozmawiamy o samochodach muszę panią zapytać o dodatkową działalność marki BMW i MINI Bońkowscy. W kreatywny sposób wykorzystujecie potencjał marki w promowaniu różnych idei, wybiegających poza motoryzację.

Rozwój naszej firmy jest dla nas ważny. Patrzymy szerzej i staramy się widzieć więcej. W związku z tym w zeszłym roku zainicjowaliśmy nowy projekt o nazwie Woman Performance by Bońkowscy. To cykl spotkań dla kobiet, które realizowane są przy współpracy z #BYĆKOBIETĄ on tour – projektem Marty Klepki z Hotelu Blow UP Hall 500 z Poznania. W jego ramach zapraszamy różne znane panie, które poprzez swoją działalność, a nierzadko życiorysy potrafią zainspirować i pobudzić do działania innych. W ten sposób pragniemy dotrzeć do kobiet świadomych, chcących się rozwijać, otwartych na wymianę doświadczeń. Chcemy je wspierać, motywować do zmian i doceniania swoich kompetencji. Pragniemy także wskazywać na obszary budujące odwagę, pasję i radość. Inspirować do kreatywności i optymizmu, inicjować wyjątkowe relacje. Women Performance by Bońkowscy, to także zwrócenie uwagi na fakt, iż kobiety są siłą napędową wielu biznesów.

Kogo zapraszacie do tego projektu?

Do tej pory odbyły się dwa spotkania. Gościliśmy panią prezydentową Jolantę Kwaśniewską, dziennikarkę i osobowość telewizyjną Dorotę Wellman, a także naszą partnerkę Martę Klepkę. Kolejne spotkanie
w ramach Woman Performance by Bońkowscy odbędzie się 26 marca w Filharmonii. Tym razem naszym gościem będzie związana ze światem mody Kasia Sokołowska, najpopularniejsza reżyserka pokazów mody w Polsce.

To nie jedyna nowość. Otworzyliście salon w Gorzowie Wielkopolskim.

Otwarcie nowego salonu dealerskiego w Gorzowie Wlkp. było kolejnym krokiem rozwoju firmy, a także wyzwaniem. Opracowaliśmy odpowiednią metodę zarządzania, uwzględniającą położenie nowego salonu i co za tym idzie, jego odległość od nas. Klientów musieliśmy przyzwyczaić do nowej sytuacji, szczególnie tych mocno związanych z salonem w Szczecinie. Uświadomiliśmy im, że w Gorzowie prezentujemy takie same standardy i taką samą jakość jak w Szczecinie. Sam Gorzów to miasto z potencjałem: 125 tys. mieszkańców, blisko 18 tys. przedsiębiorców. To prężnie rozwijający się ośrodek małych firm zatrudniających do 10 osób i z bezrobociem na poziomie niespełna 2,5 %. Weszliśmy w to miasto i region bez kompleksów Poznania czy Szczecina. Gorzów jest dokładnie w połowie drogi i ma wszelkie argumenty oraz aspiracje ku temu, by stać się mocnym punktem na mapie marek premium.

Wygląda na to, że 2019 rok był dla was bardzo dobry.

Zdecydowanie tak. Jako Grupa BMW i MINI Bońkowscy sprzedaliśmy prawie 1300 szt. samochodów obu marek, zarówno nowych i używanych, co oznacza 10 % wzrost w stosunku do roku 2018. Największym zainteresowaniem w naszym regionie cieszyły się modele BMW X3 i BMW X4. W wynajmie długoterminowym, który daje większą dostępność samochodów premium dla potencjalnych klientów, Seria 5 była najpopularniejszym samochodem dla biznesu.

Warto wiedzieć, że BMW jest liderem jeśli chodzi o samochody elektryczne. Dużo robicie w tym kierunku.

Nasza i3 była w zeszłym roku najchętniej wybieranym samochodem w tym segmencie. Okrzyknięto ją ikoną elektromobilności. Rok 2020 jest bardzo dobry dla samochodów elektrycznych, w końcu wprowadzono zmiany w podatku akcyzowym. Odbije się to na lepszej dostępności cenowej pojazdów. Samochody typu PHEV, czyli ładowane z gniazdka, pozwalają na przejechanie na silniku elektrycznym od 50 do 80 km. Znajdziemy to w każdym modelu BMW.

Co dobrego zdarzy się w tym roku?

Ważnymi premierami 2020 roku będą nowe modele BMW 2 Gran Coupe oraz BMW serii 4 Coupe. Następnie wprowadzenie szerokiej oferty samochodów hybrydowych, m.in. BMW X1, BMW X2, BMW X3 oraz MINI Electric.

Dziękuje za rozmowę.

 

 
BMW Bońkowscy
Ustowo 55
Szczecin
2( 135)
luty'20
gajda