Gratka dla gadżeciarzy

Czego wam życzyć z okazji Nowego Roku? Oprócz zdrowia z pewnością mnóstwo nowych, najbardziej wymyślnych i wymarzonych gadżetów. Tymczasem podsuwam kilka nowych propozycji. Może się na coś skusicie?

Autor

Andrzej Kus

Bezprzewodowe słuchawki Apple

Nowe słuchawki Apple nie należą bez wątpienia do najtańszych słuchawek bezprzewodowych, ale zastosowana w nich technologia ma gwarantować najlepszą jakość dźwięku. AirPods Pro to jedyne słuchawki douszne z aktywną redukcją hałasu, która nieprzerwanie dostosowuje wiązkę akustyczną do geometrii ucha i kształtu wkładek. Dzięki temu skutecznie wyciszają dźwięki z otoczenia, pozwalając skupić się na tym, czego słuchamy. Na zewnątrz słuchawek znajduje się mikrofon wyłapujący dźwięki z otoczenia. Od wewnątrz emitowane są przeciwfale niwelujące hałas jeszcze zanim zdążymy go usłyszeć. Redukcja hałasu jest dostosowywana nieprzerwanie z częstością 200 razy na sekundę. Pozwala to zanurzyć się w muzyce, podcastach i połączeniach. Jeśli natomiast chcemy usłyszeć, co dzieje się wokół nas, wystarczy przytrzymać czujnik umieszczony u nasady słuchawki. Przełączamy się wówczas z aktywnej redukcji hałasu na przepuszczający dźwięki tryb kontaktu.

W zestawie znajdziemy trzy silikonowe i miękkie wkładki, które pozwolą dopasować nam słuchawki do ucha. Jest również bezprzewodowe ładujące etui, które wydłuża czas działania na baterii do ponad 24 godzin. Etui działa ze wszystkimi ładowarkami zgodnymi ze standardem Qi. Airpods Pro niezwykle szybko łączą się iPhonem lub Apple Watch. Ciekawostką jest to, że kupując te słuchawki online ze sklepu Apple możemy zażyczyć sobie na etui darmowy grawerunek. 

Słuchawki AirPods Pro

Dostępność: www.apple.com Cena: 1249 zł

 
 

Komiks jakiego nie było

Można się zastanawiać, czy komiks jest gadżetem? Ten z pewnością można zaliczyć do tej kategorii. Na rynku ukazało się ekskluzywne, limitowane wydanie kultowego tytułu „W poszukiwaniu ptaka czasu”. Co w nim jest takiego niesamowitego oprócz ceny? 

Po pierwsze: nakład. Wyprodukowano zaledwie 550 egzemplarzy. Każdy ma swój unikalny numer. Najniższe osiągną już w niedalekiej przyszłości najwyższe ceny.  Po drugie: wszystkie 550 numerów na dołączonej litografii posiada niezwykle cenny, odręczny autograf rysownika, czyli Régisa Loisela. Kolejny powód: album posiada gigantyczne, jak na komiks, rozmiary. Mianowicie: 290×360mm. Okładka jest twarda, ze złoceniami oraz lakierowanymi elementami. Dodatkowo w wydaniu znajdziemy 27 stron dodatków związanych z komiksem, w tym dwunastostronicową i nigdy wcześniej niepublikowaną w żadnym albumie: pierwotną czarno-białą wersję przygód Pelissy w polskiej wersji językowej. Na koniec może trochę o treści. Jest z gatunku science-fiction. Dzięki tej wspaniałej opowieści stworzonej przez Régisa Loisela (rysunek) oraz Serge Le Tendre (scenariusz) możemy zanurzyć się w magiczny i niesamowity świat Akbaru, poznać dzielnego rycerza Bragona oraz Pelissę, którzy uczestniczą w pełnej niebezpieczeństw wyprawie jako wysłannicy księżnej-czarodziejki Mary.

Komiks: W poszukiwaniu ptaka czasu

Dostępność: www.gildia.pl Cena: 550 zł

 

Kosiarka XXI wieku

Koszenie trawy, bez wątpienia, nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych zadań. Można ułatwić sobie życie, ale nie za darmo. Wygoda kosztuje…

Kosiarka Husqvarna Automower 435X AWD posiada napęd na cztery koła. Z powodzeniem radzi sobie z obszarami do 3500 metrów kwadratowych, przeszkodami, nierównym terenem oraz zboczami o nachyleniu do 70 stopni. Wyposażenie serii X-line to między innymi światła LED i intuicyjny interfejs z kolorowym wyświetlaczem

Wbudowany system GPS tworzy mapę ogrodu, uwzględniając rozłożenie przewodów ograniczających i doprowadzających. Dzięki niej Husqvarna Automower wie, które części ogrodu zostały skoszone i odpowiednio dostosowuje metodę pracy. Wbudowane czujniki wykorzystujące technologię ultradźwiękową pomagają kosiarce wykrywać obiekty, powodują obniżenie prędkości i kosiarka unika twardych kolizji. Kosiarka dostosowuje czas pracy do szybkości wzrostu trawy. Maksymalnie wydłuża czas koszenia w okresie jej intensywnego wzrostu. W okresie suszy i upałów oraz jesienią pracuje krócej, ograniczając eksploatację trawnika i zużycie samej maszyny. Kiedy potrzebuje więcej mocy samodzielnie wyszukuje stację ładowania. 

Kosiarka jest w pełni elektryczna, dzięki czemu jest cicha i nie wydala spalin do atmosfery. Może pracować nawet w nocy. Jest pogodoodporna, co oznacza, że w ogrodzie może stać bez przerwy. Energooszczędne reflektory LED zapewniają lepszą widoczność i kontrolę nawet w ciemności. W przypadku usterki kosiarki zaczynają nas powiadamiać miganiem. Oczywiście sprzętem można sterować za pomocą smartfona z każdego miejsca na świecie. Można wysyłać polecenia „start”, stop” i „park”, sprawdzać i zmieniać ustawienia, a także odbierać alarmy i w razie kradzieży śledzić położenie kosiarki z dowolnego miejsca.

Kosiarka: Husqvarna Automower 435X AWD

Dostępność: www.husqvarna.com Cena: 21 549 00 zł.

 

Bransoletka trenerem

Kolejny miesiąc, kolejny gadżet Xiaomi. Marka zdobywa coraz większą popularność. Kilka miesięcy temu otwarty został nawet pierwszy w Szczecinie stacjonarny sklep chińskiego producenta. 

Przyjrzyjmy się niedrogiemu, ale ciekawemu gadżetowi. Xiaomi Mi Smart Band 4 to silikonowa bransoletka z wyświetlaczem, która pełni funkcję m.in. personalnego trenera. Najnowszy model posiada w pełni kolorowy wyświetlacz dotykowy AMOLED. Po połączeniu z telefonem natychmiastowo wyświetla połączenia, wiadomości tekstowe, powiadomienia aplikacji i odtwarzaną muzykę. 

Opaska Mi Band 4 śledzi tętno, spalane kalorie i wiele innych parametrów. Dokładnie analizuje płytki i głęboki sen oraz w trakcie snu tętno. Pomaga dzięki temu dostosować odpowiednie wzorce odpoczynku. Posiada subtelny alarm nadgarstka. Lekka wibracja delikatnie rozbudza, zapewniając bardziej komfortową pobudkę. O bezpieczeństwo i zdrowie dba funkcja monitorowania pracy serca 24 godziny na dobę. Opaska chroni zdrowie przez cały czas. Ostrzega alarmem, gdy tętno jest zbyt wysokie.

Zaletą opaski jest bateria, która może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet 20 dni. 

Bransoletka – trener: Xiaomi Mi Smart Band 4

Dostępność: www.mi-home.pl Cena: 149zł

 

 

Elektryczny rower

To naprawdę doskonała sprawa. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły rower. W rzeczywistości jest to genialny jednoślad wyposażony nie tylko w pedały, ale również w silnik Boscha. W rowerze zastosowano prostą, siedmiostopniową przekładnię Shimano. Bateria natomiast została sprytnie umieszczone na rurze pod siodełkiem. Wewnątrz ramy zostały przeciągnięte nawet przewody, dzięki czemu z pewnością ograniczy to nakłady na konserwację i uchroni przed ewentualnymi awariami.  Bateria oraz przewody nie mają więc prawa przeszkadzać w jeździe. Brud, z dala od ubrań, utrzymuje pełna osłona łańcucha oraz bagażnika. System oświetlenia zapewnia widoczność i bezpieczeństwo we wszystkich warunkach oświetleniowych, a komfortowe zawieszenie widelca zapewnia czystą przyjemność z jazdy: nawet na wyboistych drogach. Producent naprawdę pomyślał więc o każdym szczególe. 

Rower „posadzony” jest na 28-calowych kołach. Waży niemal 24 kilogramy. Dostosowany jest dla osób do 140 kilogramów wagi. W Cube znajdziemy także zintegrowany bagażnik. Zarówno z przodu, jak i z tyłu, rower posiada hydrauliczne hamulce szczękowe. W opcji elektrycznej osiąga 25 kilometrów na godzinę. Bateria elektryczna o zawartości energii 400 Wh pozwala mu pokonać dystans od 45 do 110 kilometrów – w zależności od sposobu jazdy, warunków, wagi kierowcy itp. Ważne jest, że posiada opcję szybkiego ładowania.

To bez wątpienia doskonała opcja dla tych, co pokonują spore dystanse po mieście. Konstrukcja ramy przeszły wszystkie niezbędne testy bezpieczeństwa. 

CUBE Town Sport Hybrid ONE 400

Dostępność: www.bikesler.pl Cena: od 5.930 ZŁ

 

 

 

1( 134)
Styczeń'20
gajda