Partner idealny

Odwieczne pytanie: co jest ważniejsze – wygląd czy wnętrze? Nie, nie pytamy o relacje damsko-męskie. Chociaż z samochodem też wchodzi się w związek. Z Mercedesem zazwyczaj bardzo chętnie.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Nasz kandydat na partnera, przyjaciela, czy członka rodziny to nowy Mercedes GLE, okazały SUV, który pod masywnym wyglądem skrywa inteligentne i przyjemne wnętrze. – Jako osoba, która uwielbia samochody i się nimi interesuje stwierdzam, że Mercedes GLE to najlepszy SUV, jakim jeździłem – mówi z uśmiechem Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny Litwiniuk Property, który dla nas przetestował auto. 

Do wykończenia wnętrza GLE użyto przyjemnych wizualnie i w dotyku materiałów oraz pachnącej skóry. Widoczność z auta robi wrażenie, lusterka zewnętrzne mają odpowiednią wielkość, a nadwozie łatwo wyczuć. Do tego pozycja kierowcy i wszystkich pasażerów jest bardzo dobra. Osoby siedzące z tyłu mają dużo miejsca i klimatyzację. Co jest zupełną nowością – Można zamontować trzeci rząd foteli. Ponadto, mamy spory bagażnik, który wystarczy do spakowania się na długi wyjazd. Podsumowując, w środku jest ładnie i bardzo praktycznie. Projektanci spisali się na medal. 

Rozmowa za kółkiem

– Pamiętam, że kiedy wsiadłem do niego pierwszy raz, moją uwagę przykuł kokpit z wszystkimi funkcjami, których jest dość sporo – mówi nasz kierowca. – Zapytałem tylko, jak włączyć nawiew a resztę opanowałem w 15 minut, co świadczy tylko o tym, że GLE jest niesamowicie funkcjonalny i intuicyjny.

Ładne wnętrze i do tego inteligentne. Nasz samochód otacza nas opieką i chętnie „rozmawia”, służy do tego system MBUX, który daje kierowcy wirtualnego asystenta nawigacji. Ułatwia to orientację w terenie, łącząc wirtualny obraz z rzeczywistym: wskazówki nawigacyjne i informacje o ruchu drogowym są nakładane na widoki rejestrowane na żywo. A wszystko po to, aby szybko i bezstresowo dotrzeć do celu. Dzięki wyświetlaczowi Head-up oszczędzamy czas i nerwy przy manewrowaniu, także w trudnych sytuacjach Szczególnie dla niedoświadczonych kierowców prowadzących pojazd z przyczepą wspomagane kierowanie stanowi nieocenioną pomoc. Co ważne wyświetlacz head-up zamienia przednią szybę w cyfrowy kokpit. Dzięki temu ważne informacje pozostają zawsze w zasięgu wzroku. Cała uwaga kierowcy jest skupiona na tym, co się dzieje przed pojazdem na drodze.

Dodatkową atrakcją, która zapewnia komfort jazdy nowym GLE jest Energising Coach. Potrafi on skutecznie relaksować lub stymulować kierowcę. W tym celu oprogramowanie łączy dane opaski fitnessowej z rozmaitymi komfortowymi systemami pojazdu.

Bliżej, mocniej i bezpieczniej

Mercedes GLE to także bardzo bezpieczne auto. – Jedna rzecz w nim mnie zaskoczyła, a mianowicie system bezpieczeństwa – wyznaje Patryk Litwiniuk. – Jadąc, w pewnym momencie samochód mnie ostrzegł przed nadjeżdżającym autem i ewentualną kolizja. Nagle poczułem jak pasy mnie mocniej przyciągają do oparcia fotela. Do wypadku oczywiście nie doszło, bo też i drugi samochód był ode mnie w dużej odległości, ale pozostałem pod wrażeniem czujności samochodu.

Warto zwrócić też uwagę na pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy, który wyraźnie odciąża kierowcę głównie na długich trasach, ale także ruchu miejskim. Nowy GLE potrafi autonomicznie podążać za poprzedzającym pojazdem jadącym w korku. Dzięki temu auto przejmuje uciążliwe ruszanie z miejsca odciążając przy tym kierowcę.

Na koniec jeszcze jedna rzecz, która oczarowała naszego kierowcę. – Być może to tylko efekciarski gadżet, ale na mojej twarzy wywołał wręcz chłopięcy uśmiech – śmieje się Patryk Litwiniuk. – Otóż, w nocy zapala się niewielkie światełko z logiem samochodu. Przyznaje, że jest to miłe dla oka i łechta moją motoryzacyjną próżność. W końcu to Mercedes!

 

Nowy Mercedes GLE od 2710 PLN netto miesięcznie w programie Lease&Drive*

*Rata miesięczna netto dla GLE 300 d 4MATIC w programie Lease&Drive 1% dla przedsiębiorców (wpłata wstępna: 10% ceny netto pojazdu, okres umowy: 24 miesiące, przebieg średnioroczny 20 000 km; pakiet gwarancyjny w cenie

 
Mercedes-Benz Mojsiuk
ul. Pomorska 88
Szczecin
12( 133)
Grudzień'19