Moc zaskakiwania

„The Power to Surprise”, czyli „Moc zaskakiwania”. To hasło jakim kieruje się marka KIA. Nie ma w tym zdaniu marketingowej przesady. Uczciwie przyznajemy, że koreańska marka samochodów od jakiegoś czasu nas bardzo pozytywnie zaskakuje. Kiedy myślimy KIA przychodzi nam tylko jedno do głowy: „nowoczesny design i zaskakujące technologiczne rozwiązania”. Tak jest i z KIA XCeed, którą dla nas przetestowała Sandra Osika z działu sprzedaży Grupy Polmotor.

Autor

Aneta Dolega

galeria

– To, co mnie na początku urzekło w tym samochodzie to jego design – przyznaje Sandra Osika. – Ma sportową sylwetkę, pomimo iż nie należy do małych samochodów. Jest zgrabny, ładny, „z pazurem” i wygodny.

Nowocześnie i szybko

XCeed, pomimo iż trochę przypomina klasycznego SUV-a, to nim nie jest. To crossover, łączący w sobie cechy SUV-a, typowego auta osobowego i ma mocno sportowy  charakter. Sandra wybrała do jazdy model z mocniejszym silnikiem. – Fajnie jak auto jest dynamiczne. Ja wsiadłam do Kia z silnikiem 1-6 204KM, żeby poczuć frajdę z jazdy – mówi z uśmiechem. – I tak było. XCeed jest szybki, zwinny, dobrze trzyma się drogi, świetnie się sprawdza w mieście, kiedy czasem trzeba przyśpieszyć. Jednocześnie przy tej mocy jest niesamowicie stabilny i przez to bezpieczny. To kolejna rzecz, która mnie w nim oczarowała. Trzecia to nowoczesność i wirtualny kokpit.

Cyfrowy wyświetlacz zastąpiły analogowe zegary prędkościomierza i obrotomierza. Wygląda to efektownie, ale też jest praktyczne. System multimedialny UVO Connect, wyposażony jest w ekran dotykowy, który można podzielić na trzy mniejsze pola. W praktyce wygląda to np. tak, że kiedy kierowca śledzi nawigację, pasażer w tym samym czasie może sprawdzić pogodę czy zmienić playlistę z muzyką. System łączy się też z internetem dzięki modemowi z kartą eSIM, dlatego nie ma potrzeby udostępniania hotspotu z telefonu.

Zawsze bezpiecznie

Wspomniane bezpieczeństwo to układy wspomagające kierowcę. Dzięki takim rozwiązaniom jak np. monitorowanie zmęczenia kierowcy, funkcji samoczynnego przełączania świateł drogowych i mijania czy systemowi utrzymania pasa ruchu Kię XCeed można uznać za samochód bezpieczny. Dodatkowo ten model potrafi automatycznie zahamować, kiedy prowadzący nie zauważy pieszego lub zagapi się w korku. Ten ostatni system automatycznie kontroluje nie tylko przyspieszanie i hamowanie, ale również kieruje autem.

XCeed jest wyposażony w system zarządzania stabilnością auta. Zapewnia on stabilne zachowanie samochodu zarówno podczas hamowania, jak i w czasie pokonywania zakrętów. Kontroluje jego zachowanie za pośrednictwem elektronicznego układu stabilizacji toru jazdy, gdy tylko zarejestruje utratę przyczepności jednego z kół.

Szybko, bezpiecznie i efektownie. – W środku nowa KIA jest bardzo wygodna, elegancka tapicerka, sporo miejsca, pakowny bagażnik – wymienia Sandra Osika. – To dobre auto do jazdy po mieście i w terenie. Podoba mi się, że nie jest typowym SUV-em. Jego sportowy charakter ma w sobie coś bardzo pociągającego. Nie tylko jest praktyczny, ale dobrze wygląda. 

Nowa Kia XCeed nie tylko obiecuje niezapomniane wrażenia, to crossover, który oferuje modny design dla podążających za najnowszymi trendami, przestronne wnętrze dla ciekawych życia poszukiwaczy przygód i wyjątkowy komfort dla osób ceniących wygodę. Można ruszać w drogę.

 
KIA Grupa Polmotor

ul.Struga 73 / tel: 91 466 87 00
ul.Ustowo 52 / Rondo Hakena / tel: 91 822 85 55
www.polmotor.kia.pl

10( 131)
Październik'19