Faceci kochają gadżety

Tak, jak kobietom mnóstwo radości sprawiają buty oraz torebki, tak faceci szaleją na punkcie gadżetów. Nie ważne, czy jest on do dzwonienia, sprzątania, czy zabawy. Ważne, że jego obsługa dostarcza mnóstwo frajdy. 

Autor

Andrzej Kus

Robot sterowany smartfonem 

Sphero Oliie to robot, którym możemy sterować za pomocą smartphona lub tableta. Wystarczy pobrać do niego odpowiednią aplikacją i już można szaleć na mieście. Jego prędkość to 22 km/h. Aplikacja daje możliwość własnego jego zaprogramowania i wymyślania najbardziej zwariowanych sztuczek. Możemy nim driftować, podskakiwać, tworzyć własne ewolucje. Odpowiednie, wymienne opony, pozwolą na jeszcze większe szaleństwo. Robot, którego można zmieścić w dłoni przypomina walec. Wyposażony jest w diody led, którymi możemy podświetlić go wszystkimi kolorami. Powlekany jest poliwęglową powłoką, która chroni go przed zniszczeniem. Można ładować go bezpośrednio z sieci, ładowarkę samochodową czy poprzez wejście USB. 

Cena: 429 złotych, dostępność: Komputronik 

Akumulator, który uruchomi telewizor

Zawsze wtedy, gdy potrzebujemy pilnego dostępu do laptopa „siada” nam bateria i nie ma dostępu do prądu. Co wtedy zrobić? Podłączyć się do power banka, oczywiście. Czy istnieją takie, które udźwigną większy sprzęt? Akumulator Xtorm Pro Powerbank posiada pojemność aż 41 600 mAh. Jest wystarczająco mocny, by uruchomić nie tylko smarpthona, ale i laptopa, konsolę, a nawet telewizor. Dzięki pięciu wejściom daje możliwość naładowania niemal każdego sprzętu elektrycznego.  W tym samym czasie można go ładować, a on udostępniał będzie energię kolejnym urządzeniom. Wyposażony jest w kontrolę temperatury, co zapobiega przegrzaniu się urządzenia. 

Cena: 1619 złotych, dostępność: Euro RTV AGD

Pokochacie odkurzanie!

Warto ulec partnerce i zgodzić się na podział domowych obowiązków. Polecam wziąć na siebie odkurzanie, a później… zaopatrzyć się w robota sprzątającego Xiaomi Roboroc S55. Wystarczy pobrać aplikację Mi Home i mieć bezprzewodowy internet. Po uruchomieniu robota łączymy się z nim poprzez sieć bezprzewodową. Przy pierwszym uruchomieniu skanuje on dom, czy mieszkanie
i tworzy wirtualną mapę, którą od razu widzimy na ekranie swojego telefonu. Od tego momentu z każdego miejsca na świecie można zadać mu polecenie, by w danej chwili poodkurzał mieszkanie. Trzeba przyznać, że robi to niezwykle dokładnie. Podczas kursów po mieszkaniu zagląda w najskrytsze zakamarki, wjeżdża nawet pod kanapę. Co ciekawe – można zamontować mu odpowiedni moduł, który jest w zestawie i… umyje podłogę! Bateria starcza na ok. godzinę. Wszystko możemy obserwować na stworzonej przez niego wirtualnej mapie. 

Cena: 1597,34 złotych, dostępność: Media Expert 

Chińczyk z bardzo wysokiej półki

Telefon One Plus 7 Pro to niewątpliwie jedna z lepszych propozycji na rynku. Wyróżnia się fantastycznym designem, a parametry tego smartfona sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Jest to pierwszy smartphone z ekranem 90Hz, co wpływa na jego płynniejszą obsługę. Wyświetlacz OLED z technologia HDR 10 sprawia, że kolory i kontrasty cieszą oko użytkownika. Co więcej jest to jeden z najszybszych smartfonów dostępnych w sprzedaży. W One Plus znajdziemy wysuwany aparat do selfie o rozdzielczości 16 Mpix. Główny aparat ma 48 Mpix oraz ultraszerokokątny obiektyw. Nagrania 4K są możliwe w 60 klatkach na sekundę. Bateria wciąż jednak nie powala, pojemności ma 3880 mAh. Przy intensywnej zabawie trzeba przygotować się na codzienne ładowanie.

Cena: 3599 złotych, dostępność: www.x-kom.pl 

Apple Watch – zegarek, który zrobi EKG

Najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu zadebiutuje Apple Watch Series 5. Zatrzymajmy się jednak przy „czwórce”. Najbardziej charakterystycznym elementem jest największy dotychczas ekran, który nie spowodował powiększenia koperty. Zwężona została jedynie ramka. Na dotykowym wyświetlaczu widzimy zupełnie nowy interfejs zegarka. Wciśnięto więcej detali oraz informacji. Mimo to wizualnie jest bardzo przejrzyście. Zegarek Apple jest gadżetem, który bez wątpienia przypadnie do gustu głównie tym, którzy amatorsko lub zawodowo zajmują się sportem. Optyczny czujnik tętna pozwala szybko sprawdzić puls. Dzięki czujnikowi EKG można w apce EKG wykonać elektrokardiogram, który w każdej chwili udostępnimy lekarzowi. Prosto z nadgarstka możemy strumieniować zawartość Apple Music i Apple Podcasts. Do wyboru mamy ponad 50 milionów piosenek! Żeby zapłacić kartą kredytową lub debetową, wystarczy włączyć Apple Pay i przybliżyć zegarek do czytnika. Nie trzeba się obawiać o bezpieczeństwo, ponieważ połączenie jest szyfrowane. Bateria potrafi
w nim wytrzymać nawet 18 godzin bez ładowania.  

Cena od 1899 złotych, dostępność: www.apple.com 

9( 130)
Wrzesień'19
gajda