10 LAT ENKLAWY Instytut Urody w centrum miasta

Enklawa Institute ma już 10 lat i wciąż cieszy się doskonałą renomą. W gabinecie niezmiennie króluje wysoka jakość usług oraz komfortowa atmosfera, a nad wszystkim czuwa beauty expert, właścicielka gabinetu Marta Czerkawska-Burgs. – Moim marzeniem było stworzenie miejsca, które poprzez najwyższą jakość zabiegów, produktów oraz wyjątkowy klimat będzie zachęcać klientów do powrotu i kolejnych wizyt – podkreśla pani Marta.

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Instytut stale się rozwija i rozszerza ofertę, aby spełnić oczekiwania wymagających pacjentów. Właścicielka Enklawy czuwa nad tym, by było to miejsce na wysokim poziomie, dlatego też współpracuje z renomowanymi markami kosmetologicznymi – Dermalogica i Dermaquest. Co istotne, do oferty instytutu wprowadza tylko produkty z certyfikatem medycznym i badaniami klinicznymi.  – Wiele firm bazowało na naszych markach i jest to dla mnie potwierdzenie, że wyznaczamy trendy w branży beauty – mówi Marta Czerkawska-Burgs.

Holistyczne podejście 

Enklawa to nie tylko renomowane dermokosmetyki, ale też indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wizyty zawsze zaczynają się od szczegółowej konsultacji, omówienia problemu i rozmowy z panią Martą, która dzięki dużemu doświadczeniu, starannie dobiera terapię zabiegową, optymalną dla konkretnej osoby. – Wsłuchuję się w potrzeby pacjentów – wyjaśnia Marta Czerkawska-Burgs. – Zabiegi w Enklawie są wykonywane ze starannością i uwagą. Zawsze też rzetelnie informujemy pacjenta o rezultatach. Podpowiadamy, co zrobić, by efekt był zgodny z oczekiwaniami. 

Nieustanny rozwój

Właścicielka Enklawy dba o to, by instytut się rozwijał. Uczestniczy w kongresach kosmetologicznych oraz medycznych i chętnie przekazuje pracownikom zdobytą wiedzę oraz umiejętności. Pani Marta stale szkoli się z zakresu zabiegów dermatologicznych. – Uważnie wprowadzam zabiegi i technologie, najpierw testując je na sobie. Śledzę kliniki na całym świecie. Zgłębiam tajniki wiedzy w branżowych magazynach oraz książkach z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Niedawno wróciłam z jednego z największych kongresów w Rzymie SiME oraz ze szkolenia u Andrea Turchiego, twórcy plazmy Handy, który przybliżył mi techniki wykonywania zabiegu liftingu powiek oraz usuwania drobnych zmian na skórze – mówi właścicielka instytutu. Ostatnio uczestniczyła również w konferencji i pokazie Eufoton Endolift doktora Roberto Della. Zabieg, podobnie jak plazmę, wprowadziła do oferty Enklawy. – Niedawno przechodziliśmy również szkolenie Dermaquest z aktualnego tematu filtrów słonecznych i przebarwień. Dzięki niemu mamy pewność, że proponowane przez nas zabiegi oraz dermokosmetyki będą hamowały powstawanie problemów estetycznych wywoływanych przez promienie słoneczne – mówi pani Marta.

Zabiegi na lato

Enklawa Institute specjalizuje się w kosmetologii i medycynie estetycznej, a jakość produktów oraz doświadczenie pracowników są dla Marty Czerkawskiej-Burgs najważniejsze. Jakie kuracje upiększające poleca w obecnym czasie wykonać beauty expert? – W okresie letnim proponujemy zabiegi z wykorzystaniem antyoksydantów, między innymi witamin C i E, które spowolnią proces starzenia poprzez działanie UV. Polecamy także zabieg Termolifting dla podtrzymywania efektów po zabiegach laserowych oraz nasz ukochany Age Smart Dermalogica ze złuszczającą ampułką multiwitaminową i masażem twarzy – podpowiada właścicielka Enklawy. Najnowszym urządzeniem w Enklawie jest Clear Lift Laser. Urządzenie to dzieło firmy Alma Lasers, która jest światowym liderem w tworzeniu technologii działających w oparciu w metodach naturalnej stymulacji ciała jest Endermologia Alliance, nowy model LPG. Co ciekawe, zabieg wywodzi się z Francji i tam kobiety traktują go jak część stylu życia – mówi pani Marta. Endermologia przynosi wspaniałe efekty, ale trzeba pamiętać o szczegółach i precyzji przy jego wykonywaniu. – Bardzo ważnym aspektem perfekcyjnie przeprowadzonego zabiegu jest rozpoznanie jakości skóry i ustawienie parametrów oraz dokładność wykonania, dlatego w Enklawie wykonują go tylko najbardziej doświadczeni kosmetolodzy – wyjaśnia Marta Czerkawska-Burgs.

Zespół specjalistów

Enklawę tworzy zgrany zespół specjalistów: kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej, którzy zawsze wykonują zabiegi z drobiazgową dokładnością, wybierając skuteczne terapie.

Pani Marta słynnie z makijażu permanentnego, będącego jej pasją od 15 lat. Ukończyła studium kosmetologiczne, szkołę mikropigmentacji Purebeau oraz Long Time Liner. Doskonale potrafi podkreślić urodę. Do perfekcji opanowała metodę włoskową brwi oraz usta w stylu nude. – Zajmuję się też pigmentacją medyczną piersi po mastektomii. Współpracuję z doktorem Arturem Śliwińskim, który poleca zabieg w moim wykonaniu. Używam barwników z certyfikatem medycznym i wysokiej jakości sprzętu, dzięki temu nie ma mowy o nieprzyjemnych dolegliwościach czy przerysowanym efekcie – podkreśla właścicielka Enklawy. – Starannie dobieram współpracowników, by mój gabinet świadczył usługi wysokiej jakości – przyznaje Marta Czerkawska-Burgs. W instytucie pracuje dwóch lekarzy medycyny estetycznej.  – Dr Natalia Stachera, specjalizująca się w korekcji nosa, kształtowaniu ust oraz zabiegach z użyciem wypełniaczy Neauvia oraz dr Mariusz Borkowski, specjalizujący się w medycynie estetycznej, a przede wszystkim w niechirurgicznym, laserowym liftingu Endolift, to silny laser nowoczesnej generacji, przeznaczony do liftingu i miejscowego usuwania tłuszczu oraz  liftingu ultradźwiękami – Hi Fu. Traktuje on swoją pracę jak powołanie i wyzwanie. Został trzykrotnie odznaczony Krzyżami Zasługi za działania w opiece medycznej i wykorzystanie ich w telemedycynie. 

Jak widać, Enklawa Institute mimo, że ma już 10 lat, nie zwalnia tempa. Gabinet wciąż się rozrasta i rozwija. Co więcej, instytut to nie tylko indywidualne podejście do pacjentów, staranny dobór produktów dermokosmetycznych oraz urządzeń, zgrany zespół specjalistów i stale rozbudowywana oferta usług, ale też wyjątkowa atmosfera. – Ważnym aspektem w moim gabinecie jest cisza i spokój, moment relaksu w zabieganym świecie – podsumowuje właścicielka.  

 
Enklawa Institute
Aleja Wojska Polskiego 40/2
Szczecin
6( 127)
Czerwiec'19