Więcej niż „człowiek w ubraniu”

Autor

Aneta Dolega

Fotografia fashion w ich wersji jest surowa, usytuowana w naturalnej scenerii, opowiadająca jakąś historię, klimatem przypominająca lata 80. i 90. Ich zdjęcia ostatnio opublikował Vogue.com, pojawiały się też w takich magazynach jak i-D, Wallpaper, czy polskie K-Mag, SEZON i Newonce. Pochodzący z Koszalina Tatiana Pancewicz i Karol Wysmyk tworzą znakomity duet fotografów oraz parę w życiu prywatnym.

Wspomniane zdjęcia to część ich pracy dla projektantki Magdy Butrym. W jednym z wywiadów para tak mówiła o swojej pracy: „Nie chcemy produkować kolejnych zdjęć typu człowiek w ubraniu. Próbujemy przemycić odrobinę narracji – użyć kontekstu lokacji, indywidualnych cech modela i naszej relacji z fotografowanym człowiekiem. (…) Często jest tak, że sceny są wykreowane przez markę, dla której pracujemy. Naszym zadaniem jest złamać tę formę, by zdjęcie niosło jakiś przekaz”.

Zrealizowali filmy reklamowe np. dla Reeboka, Levi’sa czy teledyski, m.in. dla Rosalie. My również co jakiś czas sprawdzamy co u nich nowego. Tatiana jest absolwentką multimediów na szczecińskiej Akademii Sztuki. Jej prace fotograficzne i filmowe były pokazywane na międzynarodowych festiwalach oraz wystawach m.in w Niemczech, Anglii i Argentynie. Karol ukończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Fotografował dla Berlinale i Short Waves. Publikował w ELLE, Gazecie Wyborczej, Jazz Forum. Pokazywał zdjęcia m.in. w C/O Berlin, Unit24 w Londynie.

5( 126)
Maj'19