Londyn, hotel, dziewczyna i chłopak

Autor

Aneta Dolega

galeria

Zajrzeliśmy do londyńskiego Espero Studio, by zobaczyć nad czym ostatnio pracowała pochodząca ze Szczecina fotograf Marta Literska. W jej studiu odbywają się sesje modowe, produkowane są reklamy oraz kampanie promocyjne. Wpadają tu takie osobowości jak mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton czy znany aktor Jamie Dornan (m.in. „The Fall”, „50 Twarzy Greya”, „A Private War”). Zdjęcia, które pokazujemy do wynik pracy Marty nad trzema projektami. 

„Webster” został opublikowany w Lewis Magazine. Marta komentuje to wydarzenie: – Praca z Websterem była niebywale lekka. Reprezentuje go agencja Nii, która ma pod opieką świetnych modeli o bardzo oryginalnym wyglądzie. To konkretne zdjęcie zaplanowałam i najpierw wyobraziłam sobie mniej więcej jak chcę, żeby wyglądało.

„Clear Lake Hotel” opublikowany został w Wonderland, a wersja tylko z modelem w Wild Dogs in Paris. Marta: – Bohaterami są młodzi: chłopak i dziewczyna. Wolni, zbuntowani, zakochani, ale ich dusze są stare jak hotel, w którym odbyła się sesja. Pamiętam ten stan, gdy byłam nastolatką. Chciałam oddać ten klimat.

„Sienna” została opublikowana w Lucy’s Magazine. Marta wspomina: – Sienna to kuzynka mojego stylisty. Sesja została zrobiona spontanicznie, tydzień po „Clear Lake Hotel”. Mieliśmy dużo ciuchów z poprzedniej sesji i możliwość skorzystania z lokacji na London Bridge, którą w tamtym czasie prowadziłam. Bardzo zależało mi żeby wyciągnąć od Sienny jej naturalność. 

 
5( 126)
Maj'19
gajda