Bajki od Michelle

Autor

Aneta Dolega

galeria

Syrenki, wróżki, centaurowie, fauni i inne baśniowe postacie zamieszkują ilustracje Michaliny Grzegorz, która pod nazwą Michelle Sketch tworzy ten magiczny i uroczy świat.

– Animacja była w moim życiu od dziecka – mówi Michalina. – Wielką inspiracją jest dla mnie sztuka z przełomu lat 50', polskich twórców „Bolka i Lolka” lub „Reksia”, zagranicznych twórców jak Ray Patin, który współpracował przy powstawaniu wielu animacji Walta Disney'a. Nie sposób nie wspomnieć o sztuce kobiety, która wciąż stanowi podstawę do wielu moich prac i jest dla mnie największą inspiracją, czyli Mary Blair, największej księżniczki Disneya i mojej osobistej mistrzyni koloru.

Michalina pracuje w gwaszu, jej prace można kupić na platformie Etsy, a także obejrzeć na Instagramie (michellesketch). W Szczecinie mieszka od dziewięciu lat, przyjechała tutaj z południowej Polski. – Myślę, że Polacy wciąż nie doceniają rękodzieła i wartości dodanej jaką niesie ze sobą oryginalny wyrób. Wciąż brakuje u nas przekonania, że może warto wesprzeć lokalny biznes – stwierdza i dodaje: – Oryginalne dzieło jest jedyne w swoim rodzaju, często zostało stworzone na zlecenie zamawiającego więc jest spersonalizowane. Jest tym wyjątkowym darem dla drugiego człowieka, czego nie można uzyskać w żaden inny sposób. 

 
5( 126)
Maj'19
gajda