Jak upiększyć się przed wielkim wyjściem?

W trakcie poszukiwań kreacji do karnawałowych szaleństw, warto pomyśleć także o poprawie wyglądu twarzy i dekoltu. Skóra oświetlona blaskiem cekinów, stroboskopów i lustrzanych kul szybko ujawnia wszelkie niedoskonałości – w szczególności cienie pod oczami i zmarszczki, w których załamuje się światło. Do odzyskania młodszego wyglądu wystarczy tylko półtora tygodnia! Lekarz medycyny estetycznej Berenika Kłos-Hahs z Kliniki HAHS wyjaśnia, na czym polegają zabiegi bankietowe i opisuje ich efekty. 

Autor

prestiz

Nadmiar pracy, stres i zarwane noce przyczyniają się do wiotczenia cienkiej skóry w okolicach oczu i przyśrodkowej części policzków. Podobne zmiany zachodzą wraz z biegiem lat, gdy w procesie starzenia skóra traci nie tylko swoją elastyczność, ale i oparcie w postaci naturalnej podściółki tłuszczowej. W obu przypadkach efektem są podkrążone oczy i zagłębienia biegnące od wewnętrznego kącika oka ku środkowej części policzka, które nadają twarzy smutny, zmęczony wygląd. 

Z doliny łez do krainy wiecznego słońca

– Na szczęście „dolinę łez” można znacząco zniwelować, wypełniając ją kwasem hialuronowym – uspokaja doktor Berenika Kłos-Hahs. – Nie tylko uzupełni on ubytki tkanki, napinając zwiotczałą skórę, ale też zlikwiduje cienie, przywracając cerze utracony blask. 

Zabieg polega na ostrzykiwaniu okolicy oczodołów kwasem hialuronowym za pomocą igły, którą wykonuje się kilka nakłuć lub elastycznej kaniuli. W tym przypadku wystarczą dwa wkłucia, po jednym na każdą stronę twarzy – wyjaśnia ekspertka. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę czy kaniulę, efekty będą takie same. Zastosowanie kaniuli zmniejsza jednak ryzyko wystąpienia siniaków w rejonie iniekcji ze względu na mniejszą ilość nakłuć. Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz znieczula skórę miejscowo za pomocą specjalnej maści. W trakcie ostrzykiwania modeluje zaś twarz pacjentki, masując okolicę nakłucia, aby rozprowadzić preparat pod skórą i stworzyć efekt naturalnego wygładzenia, bez ryzyka „opuchniętych oczu”.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg gwarantuje natychmiastowe wypełnienie „doliny łez” i spłycenie ukośnych zagłębień pod oczami. Niweluje cienie, a z czasem zagęszcza i ujędrnia skórę, nawilżając ją oraz zmniejszając jej podatność na zmarszczki. Twarz zyskuje dzięki temu młodszy, atrakcyjny wygląd i nabiera pogodnego wyrazu. Efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy. – Należy tylko pamiętać, że tuż po wykonaniu zabiegu na skórze mogą pojawić się siniaki, dlatego warto przeznaczyć około półtora tygodnia na ewentualną rekonwalescencję – zaznacza Berenika Kłos-Hahs.

Uwodzicielskie usta 

Bardzo popularnym zabiegiem bankietowym, pozwalającym na szybką, efektowną poprawę wyglądu, jest wypełnianie i modelowanie ust kwasem hialuronowym. Można go wykonywać niezależnie od płci czy wieku. W miarę upływu czasu kwas ulega samoistnej biodegradacji. Zabieg dedykowany jest zarówno osobom pragnącym dokonać korekty słabo wykształconej wargi górnej bądź dolnej, jak i pacjentom, którzy chcieliby cofnąć zmiany związane z procesami starzenia, choćby opadanie kącików ust, rozmywanie się ich konturów czy utratę czerwieni wargowej. Oczywiście usta można również poddać modelowaniu z pobudek czysto estetycznych.

Jak opisuje ekspertka, zabieg rozpoczyna się od aplikacji miejscowego znieczulenia w postaci maści redukującej ból lub znieczulenia dentystycznego. Zastosowanie znieczulenia stomatologicznego umożliwia przeprowadzenie tego zabiegu zupełnie bezboleśnie. Następnie za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się kwas hialuronowy w formie żelu, aplikując go na granicy skóry i warg (w sytuacji, gdy zależy nam jedynie na korekcie kształtu), bądź bezpośrednio w czerwień wargową (gdy naszym celem jest powiększenie ust). Zabieg trwa zaledwie 30 minut, dlatego bywa nazywany korektą wykonywaną „w przerwie obiadowej”. – Efekt to uwydatnione, nawilżone usta, które nadają całej twarzy zmysłowy wygląd. W zależności od użytego preparatu, rezultat utrzymuje się od 6 do nawet 12 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu wokół ust mogą natomiast pojawić się nieduże krwiaki oraz lekki obrzęk. Ślady te znikną po kilku dniach –dodaje pani doktor.

W nowy rok z piękną skórą

Karnawałowe sukienki prawie zawsze odsłaniają górne partie ciała. – Jeśli i ty chciałabyś wystąpić w takiej kreacji, ale zmęczona, przesuszona, poszarzała i wiotka skóra twojego dekoltu pozostawia wiele do życzenia, wybierz się na mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – podpowiada dr Berenika Kłos-Hahs. – Zabieg trwa zaledwie 10-15 minut i poprawia napięcie skóry, wygładzając ją, zagęszczając oraz ujednolicając jej koloryt. Zainicjowane nim regeneracyjne procesy zachodzą nie na zewnątrz, lecz wewnątrz skóry, stymulując produkcję włókien kolagenowych, a nawet powstawanie nowych naczyń włosowatych.

Zabieg ten dzieli się na kilka etapów. Pierwszym z nich jest pobranie od pacjenta krwi do specjalnej probówki z antykoagulantem. Posłuży ona do przygotowania preparatu PRP. Następnie za pomocą specjalnego urządzenia (wirówki medycznej) oddziela się płytki krwi od pozostałych jej składników, by uzyskać płyn o maksymalnym stężeniu płytek. W kolejnym etapie lekarz pobiera do strzykawki jedynie odwirowany przejrzysty płyn – osocze bogatopłytkowe PRP i przystępuje do ostrzykiwania wybranego obszaru ciała. Nakłucia wykonuje się w odstępach ok. 1 centymetra. Choć zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, w spektakularny sposób odświeża i rewitalizuje skórę, a wszystko to za sprawą stymulowania własnego potencjału organizmu pacjenta do regeneracji tkanek. Efekty utrzymują się od 9 do 24 miesięcy. Najbardziej trwałe rezultaty przynosi jednak przeprowadzenie serii zabiegów. Na rekonwalescencję potrzeba zaś jedynie kilka dni.

Czy któryś z opisanych zabiegów gwarantuje rozwiązanie twoich problemów? Jeśli tak, nie zwlekaj ani chwili dłużej i już dziś umów się na konsultację!

Medycyna estetyczna. Klinika HAHS
ul. Czwartaków 3
Szczecin
Berenika Kłos-Hahs

Lekarz medycyny estetycznej, lekarz dentysta z ok. dziesięcioletnim doświadczeniem.

1( 122)
Styczeń'19
gajda