Twórca klimatu

Na co dzień świetny patomorfolog, po godzinach dobry fotograf. Jacek Podolski dzieli swoją lekarską praktykę ze sztuką. Odnajduje się zarówno w fotografii artystycznej, jak i tej, która coraz częściej zahacza o dział fashion/beauty.

Autor

Aneta Dolega

– Fotografia to moja pasja, forma ucieczki od rutyny zawodowej – tłumaczy lekarz-fotograf. – Fascynuje mnie fotografia analogowa, akty, zdjęcia artystyczne. Moda w równym stopniu ale tylko ta, która ma w sobie coś oryginalnego, kreacyjnego.

Podolski nawiązał współpracę z projektantką Elą Olszewską i zrobił sesję jej najnowszej kolekcji. – Rzeczy które projektuje Ela nie są zwyczajne. Mają w sobie coś artystycznego – zachwala Podolski. – Ubrania z najnowszej kolekcji zainspirowane zostały uniformami pracowników utylizacji odpadów MPO. Modeli wsadziłem w industrialny pejzaż, reszta to dzieło świetnej ekipy z którą miałem przyjemność pracować.

Jacka Podolskiego nie interesuje fotoreportaż, łapanie tzw. chwili. – Lubię kreować na planie nową rzeczywistość. Pociąga mnie forma, budowanie kadru i tworzenie klimatu – dodaje na koniec.

1( 122)
Styczeń'19