Piękni, utalentowani

Szczecińska literatura jest kobietą. Nie umniejszając nic piszącym panom to faktycznie panie dzierżą pióro. Dowodem jest wysyp kolejnych młodych pisarek na zachodniopomorskim horyzoncie literackim.

Autor

Aneta Dolega

„Piękni, bogaci, perfidni” to debiut literacki kolejnej szczecinianki. Marta Ewa Mazurek napisała tę powieść wspólnie z Giorgio Rayzacherem. Fabuła powieści rozgrywa się współcześnie w świecie bogatych ludzi. Główna bohaterka nawiązuje romans z trzema mężczyznami, trafiając w ten sposób do świata, który niekoniecznie jest tak piękny jak wygląda z wierzchu. 

Marta Ewa Mazurek ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Projektuje meble, jest architektem wnętrz, malarką, autorką ilustracji. Włoch Giorgio Rayzacher ma polskie korzenie – jego ojciec jest Polakiem. Romanista i pedagog, ukończył reżyserię w Rzymie i był asystentem sławnych włoskich reżyserów: Bertolucciego i Felliniego. W 1996 roku wydał we Francji swoją pierwszą powieść, „Księżniczka z Lyonu”, wydaną również w Polsce w 2006 roku. W 2004 roku wydał
w Polsce psycho-thriller „Dreszcze” a w 2007 roku „Legenda o nerwowym człowieku”. W 2018 roku wystąpił w filmie laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego „Zimna Wojna”. Jest egzaminatorem Uniwersytetu z Perugii i uczy języka włoskiego.

1( 122)
Styczeń'19