Europa jest moja!

– Kiedy w zeszłym roku pisałem tekst dla „Prestiżu”, myślałem bardzo intensywnie o swoim celu do zrealizowania. Polegał on na odwiedzeniu przeze mnie wszystkich państw Europy. Dzięki dużej determinacji udało mi się to zrobić w czasie krótszym, niż pierwotnie zaplanowany. Tym bardziej z dumą mogę się dziś pochwalić tym osiągnięciem na łamach gazety – mówi właściciel firmy Wondertours Damian Grzesiak. Zapraszamy do lektury wywiadu z podróżnikiem.

Autor

prestiz

Które z Państw zrobiło na Tobie największe wrażenie?

Ciężko je wszystkie ze sobą porównywać. Każde miejsce ma swój urok
i trzeba analizować je pod wieloma względami. Bałkany są mi najbliższe z uwagi na to, że spędziłem tam aż pięć sezonów, zanim otworzyłem biuro. Ludzie z tamtych rejonów przestrzegali mnie kiedyś przed wizytą w Kosowie, ale ja ją bardzo dobrze wspominam. Jeżeli chodzi natomiast o kraj do którego chętnie bym wrócił, myślę że to przede wszystkim Islandia. Tym razem latem.

Czy w którymś z miejsc czułeś się niebezpiecznie?

Byłem w pobliżu kilku zamachów w Londynie, Bułgarii, czy Niemczech. Widziałem na żywo protesty i zamieszki, ale nie były one dla mnie bezpośrednim zagrożeniem dla życia. Ludzie niekiedy wyobrażają sobie podróżowanie jako coś niebezpiecznego, nie mając świadomości, że często na miejscu może stać się im znacznie większa krzywda. Przykładem z życia jest to, że dużo podróżuję, ale to na moim osiedlu wybuchł gaz dwie klatki ode mnie, powodując szkody w całym bloku. Wystarczy z innej strony popatrzeć chociażby na statystyki śmiertelności w wypadkach drogowych, żeby zrozumieć o czym mówię.

Co masz teraz w planach, skoro odwiedziłeś wszystkie kraje w Europie? Inny kontynent?

To, że odwiedziłem wszystkie państwa na naszym kontynencie, nie znaczy że zwiedziłem wszystko, co jest możliwe do zobaczenia na nim. Jest wiele regionów, które mnie wciąż fascynują i które chciałbym poznać lepiej. Poza Europę też chętnie bym się gdzieś wybrał, ale już bez presji zaliczania miejsc. Teraz chcę więcej odpoczywać i cieszyć się swoją pracą.

Twoje biuro otrzymało nagrodę „Orły Turystyki” jako najlepiej oceniane w Szczecinie biuro podróży kulturoznawczo-turystyczne w roku 2018. Co składa się na ten sukces?

Mimo, że wciąż jesteśmy niewielkim biurem podróży, staramy się konsekwentnie budować jakość za przystępną cenę. Dbamy o to, by nasze programy były ciekawe i bogate w atrakcje. Razem z kolegą pomagającym prowadzić mi biuro, tworzymy takie wyjazdy, na które sami chcielibyśmy się zapisać. Dopóki nie stwierdzimy, że program jest ciekawy dla nas samych, to nie wprowadzamy go do sprzedaży. Jakość, cena, oryginalność i pasja. Myślę, że to są podstawy sukcesu naszego biura. W przypadku firmy Wondertours ważne jest też doświadczenie praktyczne, które posiadamy.

Chciałbyś coś przekazać na koniec naszym czytelnikom?

Przede wszystkim chciałbym ich zachęcić do sprawdzenia naszej oferty wycieczkowej na rok 2019. Mamy w sprzedaży m in. Londyn, Chorwację, Czarnogórę, czy Hiszpanię. Realizujemy też wyjazdy na zamówienie dla szkół, emerytów, związków zawodowych oraz innych zamkniętych grup. Dostosowujemy oferty do potrzeb naszych klientów. Polecam sprawdzić naszą stronę sprzedażową www.wondertours.pl oraz polubić nas na Facebooku, żeby być na bieżąco.

BIURO PODRÓŻY WONDERTOURS
1( 122)
Styczeń'19