Nowy rok, nowa ty

Lilia Nogal to znana wizażystka i stylistka, która od lat pomaga szczeciniankom podkreślać własną urodę. Specjalistka uważa, że każdy może być ładny. Dlatego też stworzyła „Projekt Metamorfoza”. – Każda uroda jest ciekawa i intrygująca, jeśli o nią zadbać. Dlatego postarałam się stworzyć grupę doświadczonych pasjonatów, profesjonalistów, którzy chętnie przyłączyli się do mojego projektu całkowitej metamorfozy: makijażu, stylizacji i kolorystyki włosów, stylizacji paznokci, a także dopasowania ubioru do sylwetki – podkreśla Lilia Nogal. 

Autor

Karolina Wysocka

Jaki jest cel projektu? Odnalezienie i wyciągnięcie własnego „ja”. – Kiedy w końcu zrozumiemy kim jesteśmy i odpowiednio podkreślimy własną urodę, zaczynamy zachowywać się inaczej. Stajemy się pewniejsi siebie. Mamy lepszy humor, a życie też zaczyna nam się lepiej układać. Inni nas podziwiają, szanują i biorą z nas przykład. Uśmiech nie znika nam z twarzy, chce nam się czynić dobro, jesteśmy milsi, szczęśliwsi. Własną energią przyciągamy miłość, a partnerzy w pracy i rodzina zaczynają liczyć się z naszym zdaniem – zapewnia organizatorka „Projektu Metamorfoza”. 

Casting do projektu odbył się przy pomocy mediów społecznościowych. Pani Lilia na portalu Facebook ogłosiła konkurs dla kobiet w wieku 30-50 lat, które zgadzają się na kompletną metamorfozę. – Chodziło przede wszystkim o to, by kobieta była maksymalnie naturalna. Bez pomysłu na siebie i swój styl – tłumaczy Lilia Nogal. Ostatecznie do projektu zgłosiły się 32 kobiety, a komisja składająca się ze specjalistów wybrała trzy z nich: 44-letnią nauczycielkę Basię, 33-letnią Monikę, zajmującą się przedsiębiorstwem oraz 38-letnią Anię, która pracuje w biurze. A jak przebiegała metamorfoza? Najpierw dokonano analizy kolorystycznej, doboru makijażu, a później dopasowano styl kobiet do ich charakteru i rodzaju pracy. Zwieńczeniem projektu były sesja fotograficzna Jacka Kacprzaka ze „Studio na Piętrze”.

„Projekt Metamorfoza” upłynął w miłej i twórczej atmosferze. Lilia Nogal do współpracy przy nim zaprosiła spore grono specjalistów, a w dopasowaniu makijażu do urody uczestniczek tej inicjatywy pomagała jej córka – Liliana. Co ciekawe, organizatorka już zapowiada II edycję projektu. Jeśli więc metamorfoza znalazła się na liście waszych noworocznych postanowień, to już wiecie, od czego zacząć i do kogo się odezwać.

 

Organizator i pomysłodawca: Lilia Nogal
makijaż i stylizacja kolorystyczna: Lilia i Liliana Nogal
koloryzacja i fryzury: Jolanta Wiśniewska, Studio Viva
stylizacja i dobieranie strojów: Dorota Lizak
współpraca: Liu-Jo, Opium, Stoisko Paris, Centrum Mody Ślubnej
stylizacja paznokci: Maja Wełniak, Studio Wachlarz
sesja fotograficzna: Jacek Kacprzak
dekoracje świąteczne na sesji: Danuta Kitlas, Kwiaciarnia Romantyczna
pomoc asystentek: Marina Najaryan, Paulina Szmaglińska

 

 
 
1( 122)
Styczeń'19
gajda