Ekspert radzi

Autor

Piotr Zawodny

Chciałabym zapytać, które zabiegi można wykonywać latem. W internecie znajdują się dokładne opisy wszystkich zabiegów, ale ciężko jest znaleźć informację dotyczącą czasu, kiedy można je wykonywać. Dodatkowo ciekawi mnie, dlaczego bezpiecznym okresem na wykonanie niektórych zabiegów jest czas jesienno - zimowy.

Okres jesienno - zimowy w naszej strefie klimatycznej jest czasem, gdy promieniowanie słoneczne nie jest tak intensywne, dlatego jest bezpiecznym do wykonywania zabiegów z użyciem technologii IPL, zabiegów laserowych, kwasowych i innych, w których dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry. Ekspozycja słoneczna miejsc podrażnionych przez zabiegi skutkuje powstaniem przebarwień, w związku z czym unika się wykonywania tego typu terapii latem. Wszelkiego rodzaju zabiegi liftingujące z użyciem fali radiowej, fali ultradźwiękowej, podczerwieni czy skoncentrowanej wiązki ultradźwiękowej (HIFU) są dozwolone przez cały rok, ponieważ nie przerywają ciągłości naskórka. Dodatkowo ważne jest, aby w tym okresie zadbać o skórę, by dłużej cieszyć się zdrowym i młodym wyglądem. Lato to czas, kiedy nasza skóra wysuszana jest przez promieniowanie UV oraz klimatyzację. Dostarczanie kwasu hialuronowego do skóry w różnych formach mezoterapii gwarantuje długotrwałe nawilżanie i ochronę skóry przed odwodnieniem. Oprócz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należy pamiętać o codziennej pielęgnacji domowej, w skład której powinny wchodzić kremy nawilżające i kremy ochronne z filtrem UV. Dla Pań borykających się z uciążliwymi przebarwieniami istotne jest stosowanie kremów hamujących powstawanie nowych przebarwień, ale również rozjaśniających plamy, które pojawiły się już na skórze. 

Jestem rok po urodzeniu dziecka. Praktycznie wróciłam do wagi sprzed ciąży. Niestety mój brzuch nie powrócił w pełni do dawnego wyglądu. Mam wrażenie, że jest na nim cienka warstwa tkanki tłuszczowej, której nie mogę pozbyć się ćwiczeniami oraz dietą. Skóra  zaś sprawia wrażenie „nieprzyklejonej” do mięśni. Niestety powrót do pracy zawodowej oraz opieka nad dzieckiem znacznie ograniczają moje możliwości czasowe. Nie mogę pozwolić sobie na systematyczne chodzenie na zabiegi. Czy istnieje dla mnie jakieś rozwiązanie.

 W okresie ciąży naturalnym procesem jest rozciągnięcie tkanek powłok brzusznych. Po porodzie powiększone struktury naturalnie ulegają obkurczeniu. Niestety, często naturalne procesy są niewystarczające, i aby powrócić do stanu przed ciążą wymaga to specjalnych działań.  Najczęściej stosujemy terapie na kilku poziomach tkankowych i łączymy różne technologie i mechanizmy działania. Oczywiście istnieją zabiegi, które dają efekty redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy jakości skóry już po jednym zabiegu. Są to intensywne źródła energii emitowanej do tkanki o bardzo silnym działaniu. Przełomem technologicznym jest energia HIFU np. Ultraformer i Scizer. Jest to zogniskowania fala ultradźwiękowa o wysokiej energii. Zaletą zabiegów z wykorzystaniem  tej energii jest możliwość precyzyjnego dostosowania głębokości wnikania do tkanki. Dzięki temu możemy działać zarówno na poziomie tkanki tłuszczowej i skóry, ale także na przestrzeni, gdzie zlokalizowana jest powięź (błona pokrywająca mięsień). Z Pani opisu przypuszczam, iż ciąża osłabiła także strukturę, funkcję powięzi oraz włókien łącznotkankowych łączących ją ze skórą. Stąd wrażenie oddzielenia się skóry od reszty tkanek.  Dlatego proponuję wykonanie zabiegów z zastosowaniem HIFU  na różnych głębokościach. Jednorazowo można wykonać zabieg na głębokości 13 mm, co zredukuje objętość tkanki tłuszczowej oraz 9 mm lub 6 mm w celu selektywnego podgrzania skóry oraz powięzi, w wyniku, którego dochodzi do obkurczania się tkanki i tworzenia mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu.  Zabieg jest jednorazowy oraz nie wymaga rekonwalescencji. Efekty  zabiegu narastają w ciągu trzech miesięcy. Także jest okazja zdążyć jeszcze przed latem.

6( 116)
Czerwiec'18
gajda