Słowo od naczelnej

Autor

Izabela Marecka

Czerwcowe wydanie Prestiżu pod znakiem mocnych osobowości. Nieprzypadkowo na okładce gwiazda tegorocznego Szczecin Music Fest – Gentleman. Ale o nim za chwilę, najpierw parę słów o samym festiwalu. Nie ukrywam, że od wielu lat jestem fanką tego muzycznego wydarzenia, którego twarzą i duszą jest Dariusz Startek. To właśnie on zaprosił światowej sławy muzyków do Szczecina, a na zamkowym dziedzińcu przewinęła się plejada artystycznych osobowości. To w Szczecinie Cesaria Evora, wystąpiła na jednym ze swoich ostatnich koncertów, a Mariza czarowała fenomenalnym głosem. To w Szczecinie tańczyliśmy tango na dziedzińcu zamkowym do muzyki Gotan Project! Wspominam też fenomenalny występ Paco de Lucia i to jak długo musieliśmy „wyklaskiwać” go na bis. Potrzebował chwili przerwy na… papierosa.

Wracając do okładki. Gentleman, to jeden z najbardziej znanych europejskich muzyków reggae na świecie. Naprawdę nazywa się Tillman Otto i urodził się 42 lata temu w Niemczech. Zakochany w Jamajce i muzyce Boba Marleya właśnie tam poszukuje inspiracji. W Szczecinie wystąpi 12 lipca na szczecińskim Zamku. Z Gentlemanem mieliśmy okazję porozmawiać, okazało się, że to bardzo sympatyczny, otwarty chłopak. Wyjawił nam m.in., że jest fanem Roberta Lewandowskiego. No ba!

„Czas minął, a ja do dzisiaj jestem tą nieśmiertelną, jedyną Polką z tytułem Miss Świata. Kiedyś się faktycznie od tego odżegnywałam, bo chciałam być traktowana poważnie, a to wydawało mi się, że jest tylko konkursem na urodę. Dzisiaj wracam do tego z sentymentem.”– to słowa Anety Kręglickiej, szczecinianki, która jako jedyna Polka w historii zdobyła tytuł Miss World i z którą wywiad możecie przeczytać na łamach tego wydania Prestiżu. 

O sukcesie Anety, rozpisywały się media na całym świecie. Ze sławą poradziła sobie doskonale. Nie mogło być jednak inaczej, bo od początku twardo stąpała po ziemi. Całe życie walczyła ze stereotypem pięknej blondynki. I zamiast cieszyć się swoją urodą, za wszelką cenę próbowała wszystkim udowadniać, że jest mądra i kompetentna. Już tego nie robi. 

Jaka jest Aneta Kręglicka dzisiaj? Nadal zachwyca urodą, klasą i stylem. Jest uosobieniem kobiety XXI wieku – niezależnej, świadomej swojej wartości, otwartej na świat i ludzi, kosmopolitycznej, ceniącej wartości rodzinne i społeczne. I uwaga! Ma zmarszczki, bo jest przeciwniczką skalpela.  Nie korzysta z Facebooka, nie ma Instagrama, rzadko zobaczymy ją „na ściance”.  Po prostu nie musi. Zna swoją wartość. 

 

Izabela Marecka 

 
6( 116)
Czerwiec'18