Hit w powiększaniu ust

Niemal każda kobieta chce mieć pełne i wyraziste usta. Ważną kwestią jest odnalezienie wypełniacza, który zapewni pożądany efekt i będzie długotrwały. Wyzwanie podjęła amerykańska firma SurgiSil wprowadzając na rynek PermaLip – silikonowe implanty ust. Stosuje je w swoich zabiegach dr Michał Piotrowiak, chirurg plastyczny i rekonstrukcyjny z Medikliniki.

Autor

prestiz

Komu zaleciłby Pan zabieg trwałego powiększenia ust?

Głównie osobom, którym zależy na stałym i trwałym efekcie, ale i tym, którym stosowanie wypełniaczy nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów i szukają innych rozwiązań. Fakt, że zabieg jest odwracalny jest jego największym atutem.

Czy implanty PermaLip są bezpieczne?

Implanty spełniają wszystkie wymagania rynku amerykańskiego i europejskiego mając certyfikaty bezpieczeństwa. Zostały opatentowane w 2007 roku. Pracuję tylko na sprawdzonych materiałach.

Jak wygląda zabieg?

Jest to jeden z łatwiejszych zabiegów, trwa 30 minut, wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ale w warunkach ambulatoryjnych. Po nacięciu wewnętrznej strony kącików ust wprowadzam podłużny implant w tunel czerwieni wargowej.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie, pacjent jest znieczulony miejscowo. Po zabiegu otrzymuje receptę na antybiotyk.

Ile trwa okres rekonwalescencji?

Pacjent już po zabiegu może wrócić do domu, a następnego dnia do codziennych czynności unikając sauny i zbyt dużego nasłonecznienia. Obrzęk ust może trwać od 3 dni do 3 tygodni, jest to kwestia bardzo indywidualna. Szwy ściągane są po tygodniu.

Czy implanty ust są zauważalne dla otoczenia?

Absolutnie nie, jeśli mówimy o efekcie sztuczności. Implanty nie upośledzają ruchomości warg, mają naturalny kształt i gładką powierzchnię. Blizny po niewielkich nacięciach w kącikach ust również niedostrzegalne. Wzrok otoczenia przykuwa jedynie ich nowy, ponętny wygląd.

Czy istnieje ryzyko pęknięcia implantu?

Silikon jest materiałem stałym, niewiążącym się z ryzykiem pęknięcia czy wylania, a już na pewno nie ma możliwości „przegryzienia go”, czego obawiają się niektórzy.

Czy istnieje możliwość wymiany lub usunięcia implantów?

Tak. Rozmiar implantu może wyć wymieniony na inny lub wyjęty całkowicie. Po usunięciu usta wracają do swojego naturalnego rozmiaru i kształtu.

Ile rozmiarów implantów PermaLip jest dostępnych?

Dostępne są trzy rodzaje: 3, 4 i 5mm. Przy dysproporcji jednej z warg dostosowujemy implant najbardziej odpowiedni, a przy powiększaniu całych ust można wybrać dwa różne rozmiary.

Jaki jest koszt zabiegu?

Niewielki. Powiększenie jednej wargi implantem PermaLip to wydatek rzędu od 3500 zł, obu od 6500 zł. 

Co powiedziałby doktor osobom, które zastanawiają się nad tym zabiegiem?

Po prostu zapraszam na rozmowę, bo zawsze boimy się czegoś, co nieznane i nowe.

 

 

Wypowiedź pacjentki:

Pomimo wcześniejszych doświadczeń z wypełnianiem ust kwasem hialuronowym, obawiałam się zabiegu przy użyciu implantu. Na implant wargi dolnej zdecydowałam się, ponieważ kwas w moim przypadku bardzo szybko znikał, a wewnątrz pozostawała pusta przestrzeń. Usta były bez wyrazu a kolejny wydatek rzędu 900 zł średnio, co 3 miesiące nie był pożądaną perspektywą. Kluczowy wpływ na moją decyzję miała osoba dr Piotrowiaka – chirurga plastyka z dużym doświadczeniem. Po podaniu znieczulenia, które praktycznie nie bolało (jak u stomatologa) cała procedura trwała około 15 minut. Filmiki w internecie, rzeczywiście mogą przestraszyć, ale naprawdę nie ma się czego bać, tym bardziej, że implant zawsze można wyjąć a samego jego wkładania nie czułam. Po 3 dniach, obrzęk ustąpił. Jestem bardzo zadowolona, widać, że coś się zmieniło, ale bez efektu sztuczności. Wybrałam implant średni (4 mm). Polecam wszystkim niezdecydowanym! 

Mediklinika
ul. Adama Mickiewicza 55
Szczecin
4( 103)
Kwiecień'17