Nagrody dla Hayki

Pościel imitująca stóg słomy, jeden z produktów szczecińskiej firmy Hayka, została wyróżniona nagrodami w prestiżowym konkursie European Product Design Award 2017. 

Autor

Aneta Dolega

Międzynarodowe jury doceniło ją aż w dwóch kategoriach: „artykuły wyposażenia wnętrz/tekstylia/wykładziny podłogowe” oraz „artykuły wyposażenia wnętrz/meble do sypialni/akcesoria”. W tym pierwszym przypadku szczecińska firma otrzymała „złoto”, w drugim „srebro”. – Jestem niezwykle szczęśliwa, że mój produkt został doceniony, tym bardziej, że projekty oceniały takie uznane osobistości ze świata dizajnu, jak Bart Ruijpers, który przez kilkanaście lat pełnił funkcję dyrektora odpowiedzialnego za wzornictwo przemysłowe w słynnym studiu projektowym Karima Rashida w Nowym Jorku – mówi zachwycona Gosia Dziembaj, właścicielka Hayki. – Projekt pościeli z nadrukiem słomy powstał z tęsknoty za latem i nocami spędzonymi pod gołym niebem. To taki prywatny stóg słomy domowego użytku. To pościel, która dzięki ekstremalnie realistycznemu nadrukowi, przypomina stóg, w którym znajdziemy myszy, ćmy, guzik oraz igłę.

Hayka powstała w 2014 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem oraz produkcją wysokogatunkowej i artystycznej pościeli, a także tekstyliów dekoracyjnych. W swoim portfolio, oprócz kolekcji „słoma”, znajdują się także te o nazwie „siano” oraz „mech”.

4( 103)
Kwiecień'17
gajda