Home staging, czyli jak sprzedać mieszkanie

Sprzedaż mieszkania czy domu nie jest prostym zadaniem. Każdy chciałby zrobić to szybko i za możliwie najwyższą cenę. Skorzystaj z porad architekta wnętrz, aby sprawnie zaprezentować największe zalety swojej nieruchomości. 

Autor

prestiz

galeria

Sprzedaż nieruchomości to umiejętność przykucia uwagi. Szkopuł w tym, aby potencjalny kupujący z tysiąca ofert wybrał właśnie naszą. Jak to osiągnąć?

Zadbaj o wizerunek

Odpowiedzią na to pytanie jest home staging, czyli umiejętność wydobycia ukrytego potencjału mieszkania czy domu, sztuka wyczucia dobrego smaku. To także przeniesienie nieruchomości ze statusu bylejakości na poziom pożądanego produktu. Nie wszyscy mają tego świadomość, a jeszcze mniej z nas potrafi stosować home staging w praktyce. Sens zlecenia fachowcom przygotowania nieruchomości do sprzedaży leży więc w tym, że uzyskamy w pełni dopracowany wizerunek: od prezentacji fotograficznej i ciekawego opisu, przez efektywną promocję, aż po obsługę sprzedażową. Sami bowiem często nie zwracamy uwagi na negatywne elementy własnego mieszkania, które osoba z zewnątrz szybko dostrzeże.

Zainwestuj, by zaoszczędzić

Choć w Polsce home staging dopiero zdobywa popularność, na zachodzie rzadko pomija się ten ważny etap przygotowania do sprzedaży. Dobry home stager pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Jego działania pozwalają zaaranżować wnętrza zgodnie z ich naturalnym przeznaczeniem, dzięki czemu kupujący otrzymuje przestrzeń gotową do zamieszkania. – Wyczulony klient zwróci uwagę na nawet najdrobniejszy detal, dzwoniąc do drzwi wsłucha się w dźwięk dzwonka, a przekraczając próg nie tylko rozejrzy się po pomieszczeniach, ale też zwróci uwagę na zapach – mówi zajmujący się home stagingiem architekt wnętrz, Marek Brzeziński. Odpowiednio przygotowana nieruchomość oraz ciekawe zdjęcia to klucz do szybkiej i zyskownej sprzedaży. Minimalne nakłady finansowe z odpowiednio zastosowanymi technikami home stagingu pozwalają więc znacznie skrócić czas sprzedaży, a także uniknąć konieczności radykalnego obniżania ceny. Home staging to w wielu przypadkach naprawdę dobra inwestycja.

Avanti Nieruchomości
ul. Małkowskiego 16u/2
Szczecin

Avanti Nieruchomości
Usługi home staging: Marek Brzeziński, architekt wnętrz
tel. 501 292 115, e-mail: marek_brzezinski@wp.pl
www.avantinieruchomosci.pl

4( 103)
Kwiecień'17
gajda