Roztańczyć Szczecin

Ludzie tańczą na ulicach Hiszpanii i Włoch, a nawet na lotnisku w Maroku. Taniec jest formą sztuki i ruchu, które wyzwalają w nas to, co najlepsze.

Autor

Aneta Dolega

galeria

Taniec jest świetną formą relaksu, odpręża po ciężkim dniu pracy i codziennych zajęciach – mówi Anna Kowalska, właścicielka Studia Tańca, a także instruktorka. – Nasi klienci znajdują w nim sposób na relaks, aktywny wypoczynek oraz niejednokrotnie utratę kilku dodatkowych kilogramów. To także pretekst do zawierania nowych znajomości i znalezienia chwili wyłącznie dla siebie w trakcie pełnego obowiązków dnia. 

Anna Kowalska prowadzi swoją szkołę już od 10 lat. Niedawno świętowała jubileusz w nowej siedzibie.  – Taniec to pasja i przyjemność, żyję nim – mówi z zachwytem. – Wstaję rano i uczę tańczyć, w południe uczę tańczyć, wieczorem także uczę tańczyć.

Jej ekipa składa z dziesięciu instruktorów, którzy prowadzą przeróżne zajęcia taneczne. Sama pani Ania prowadzi lekcje indywidualne dla par, w tym dla tych, które przygotowują się do pierwszego tańca na własnym ślubie.– Zaczęłam tańczyć w wieku 5 lat. Byłam skazana na taniec, gdyż mój tata założył jedną z pierwszych szkół tańca w Szczecinie – śmieje się instruktorka. – Zaczynałam od tańca towarzyskiego aż dotarłam do klasy mistrzowskiej S. Później rozpoczęłam poszukiwania różnych form i tak trafiłam na hip hop, breakdance, house i taniec jazzowy. W rezultacie poprzestałam na tańcach latynoamerykańskich. Salsa i bachata to moje największe miłości. Jeżdżę do kolebek tych tańców, tam gdzie ludzie tańczą nie tylko w salach, ale także na ulicach.

 W nowym Studio Tańca znajdującym się przy ulicy Dubois 17 będzie się działo dużo, a nawet więcej niż w poprzednim miejscu. Do dyspozycji są  dwie sale taneczne, szatnia i recepcja – w sumie prawie 200 metrów kwadratowych. – Do tego planujemy zrobić ogródek, w którym organizowane będą imprezy plenerowe – dodaje pani Ania. Ponadto oferta Studia powiększyła się o nowe tańce, doszły ostatnio nowe style tylko w naszej szkole prowadzone latino house i corrida dance. 

Szczecin z perspektywy pani Ani zaczyna się „roztańczać”. – Nie jest może jeszcze tak jak w innych miejscach na świecie, bo nadal patrzymy dziwnie na ludzi tańczących w parku czy na ulicach, ale wszystko jest na dobrej drodze. Poprzez prowadzenie swojej szkoły chcę się przyczynić do przełamania tych barier. Nie bójmy się tańczyć, bo tańcząc życie staje się bardziej kolorowe , ciekawe, a nowe umiejętności wpływają pozytywnie na nasz stan ducha i ciała a taniec staje się częścią naszego codziennego życia lub wręcz naszym życiem – dodaje.

4( 103)
Kwiecień'17