Sylwetka na miarę

Autor

Prestiż

Nasze długoletnie i pozytywne doświadczenia z technologią HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falą ultradźwiękową o wysokiej częstotliwości, zachęciły nas do szerszego zastosowania urządzeń wykorzystujących to zjawisko. Wykorzystujący HIFU Ultraformer III, poprzez podgrzanie tkanek na różnych głębokościach, powoduje obkurczenie nadmiernie rozciągniętych włókien kolagenowych oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu co skutkuje nieinwazyjnym liftingiem wiotkiej skóry. Ponadto skoncentrowane ultradźwięki na odpowiedniej głębokości uszkadzają komórki tłuszczowe, przyspieszając ich metabolizm a w konsekwencji powodując ich rozpad i pozbycie się nadmiernych depozytów tłuszczu z podbródka, brzucha, ud i innych części ciała. Trwałe usuwanie komórek tłuszczowych połączone z ujędrnieniem skóry, w dodatku bez operacji i rekonwalescencji to rozwiązanie problemu wielu naszych pacjentów. Dzięki aż pięciu przetwornikom możemy działać na różnych głębokościach i zindywidualizować terapię. Duża grupa pacjentów oczekuje znaczącej redukcji tkanki tłuszczowej, co wymaga zintensyfikowania parametrów zabiegu i głębokości działania fal ultradźwiękowych. 

Odpowiedzią okazał się SCIZER, który wykorzystuje technologię HIFU i pozwala działać na głębokości  13 mm. Jest to nowość w naszej klinice. 

Oporne na odchudzanie i ćwiczenia komórki tłuszczowe gromadzą się przede wszystkim na brzuchu, udach, biodrach oraz ramionach. Nawet duża utrata wagi nie gwarantuje pozbycia się ich i uzyskania wymarzonych kształtów. Tu jest obszar do działania dla SCIZER. Dzięki aż dwóm głowicom, możemy  działać na wybranym obszarze, nie powodując zmian w sąsiednich tkankach, dzięki czemu możemy modelować wybrane elementy ciała pacjenta. Fale ultradźwiękowe o dużym natężeniu przyspieszają metabolizm a także wzmagają naturalne procesy niszczenia i usuwania tkanki tłuszczowej przez następne 8-12 tygodni. Po upływie tego czasu obserwujemy ostateczny efekt zabiegu. Średnio pozwala on na zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej o ok 2,5 cm , czyli o 1 rozmiar.

Ważne, że dzięki innowacyjnemu systemowi chłodzenia, które zapewnia specjalny aplikator chłodzący, powierzchnia skóry pozostaje chłodna, nawet podczas jednoczesnego stosowania dwóch głowic, a tym samym zabieg jest prawie bezbolesny. Ponadto, ze względu na pozytywny wpływ fal ultradźwiękowych na włókna kolagenowe, usuwamy komórki tłuszczowe nie powodując rozciągnięcia skóry. 

SCIZER to nowoczesne rozwiązanie dla osób, które chcą w szybki sposób zmienić swój rozmiar, pozbyć się zbędnych centymetrów w talii, biodrach i udach, bez operacji i rekonwalescencji.

Prestiż  
Sierpień 2017