Ewelina Szymańska: kreatorka wizerunku

Własny salon piękności, współpraca z gwiazdami, kilkanaście lat doświadczenia. Ewelina Szymańska, właścicielka Beauty Room, to bizneswoman, która łączy pracę z pasją. W Policach stworzyła miejsce, gdzie dokonywane są metamorfozy wyglądu, a specjaliści mogą podszkolić swoje umiejętności.

Autor

Karolina Wysocka

Od pasji do pracy

Ewelina Szymańska jest z zawodu fryzjerką. W branży pracuje od 16 lat. W jej pasji od początku wspierała ją mama, bo wiedziała, że córka zawsze miała rękę do upinania włosów. – Praktyki w tym salonie, a później praca, sprawiły mi dużą przyjemność – wspomina pani Ewelina. Przyznaje, że od początku wiedziała, co chce robić w życiu. Egzamin podyplomowy zdała na ocenę celującą. 

– W polickim salonie pracowałam 13 lat. To był świetny czas, miałam wspaniałą szefową, ale po takim okresie, chciałam czegoś więcej – mówi Ewelina Szymańska. 

Odeszła z salonu i postawiła wszystko na jedną kartkę. Jej życie obróciło się o 180 stopni. Postanowiła stworzyć własne miejsce piękna. – Wszystko w to zainwestowałam, oszczędności, mnóstwo czasu i energii – przywołuje wspomnienia pani Ewelina. Jeździła wtedy na szkolenia, inwestowała w siebie oraz swoje umiejętności. Zainteresowała się też bardziej tematem wizażu. Pewnego dnia napisała do znajomej, która prowadziła w Warszawie szkolenia makijażu. Umówiła się na szkolenie indywidualne. Zaraz po nim zaproponowano jej udział w ciekawym projekcie. Zgodziła się od razu. – Czesałam Klaudię Halejcio, aktorkę Teatru Komedia w Warszawie – dodaje pani Ewelina. Praca przy projekcie była intensywna, ale pasja i zaangażowanie zostały zauważone. – Ludzie zaczęli mnie namawiać, żebym przeniosła się do stolicy – mówi z uśmiechem Ewelina Szymańska. Przyznaje, że nie spodziewała się tylu pozytywnych opinii. Rok później znów stylizowała włosy znanej aktorki, tym razem do programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Projekt i to, co działo się później, dodało jej skrzydeł. Ewelina jeszcze bardziej uwierzyła w siebie oraz swoje umiejętności. Zdecydowała się na otwarcie dużego
salonu. 

Wielkie miejsce urody

W Policach stworzyła duży salon, w którym można przejść metamorfozę wyglądu. Wszystkie usługi wykonują profesjonaliści, którzy korzystają ze znanych, cenionych marek. Na miejscu, prócz właścicielki, pracują jeszcze dwie fryzjerki. – Inwestuję w swoich pracowników, szkolenia, rozwój. Wszystko, by nasi klienci byli zadowoleni i do nas wracali – mówi pani Ewelina. W salonie panuje przyjazna atmosfera, co bardzo cenią sobie klienci.

W Beauty Room można zrobić makijaż lub nową fryzurę. – Oferujemy strzyżenia damskie, męskie, koloryzację, polerowanie włosów – wymienia właścicielka salonu. W ofercie salonu można znaleźć także pielęgnację ogniem Sirwo, botoks włosów oraz nanoplastykę. – Wykonuję makijaże okolicznościowe i ślubne. To jednak nie wszystko! Prowadzę jeszcze indywidualne szkolenia z makijażu. Ostatnio to prawdziwy hit, zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem – dodaje pani Ewelina. Niebawem w ofercie salonu pojawi się też usługa przedłużania włosów.  

Nauka dla innych

Ewelina Szymańska chętnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. W ofercie Beauty Room od niedawna znajdują się szkolenia indywidualne dla fryzjerów. – Chciałabym przekazywać swoją wiedzę dalej – podkreśla pani Ewelina. Wprowadziła do oferty m.in. szkolenia z technik koloryzacji blond. – To bardzo wymagający kolor, a do wykonania zabiegu potrzebna jest ogromna wiedza. Trzeba wiedzieć, jak przeprowadzić koloryzację, tak, aby nie zniszczyć włosów i uzyskać odpowiedni efekt – przyznaje właścicielka Beauty Room. Na szkoleniu będzie można poznać profesjonalne techniki i produkty kosmetyczne. – Wiedza będzie dawkowana stopniowo, aby każdy użytkownik mógł swobodnie przechodzić od łatwiejszych do bardziej skomplikowanych koloryzacji – wyjaśnia pani Ewelina. Na zajęciach poruszone zostaną też takie zagadnienia jak: podkłady rozjaśniające, tonowanie, neutralizacja, repigmentacja, różnice rozjaśniania na foli czy pielęgnacja koloru. Program obejmuje 10 godzin zajęć praktycznych. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy dostaną certyfikat. Właścicielka Beauty Room poleca kurs wszystkim, którzy chcieliby powiększyć swoją wiedzę i nauczyć się nowych technik.

Jak widać, Ewelina Szymańska to pomysłowa, ambitna kobieta, która dzięki swojej pasji, ciężkiej pracy i zaangażowaniu, stworzyła miejsca, gdzie nie tylko można przejść metamorfozę wyglądu, ale też wiele się nauczyć. Polecamy je odwiedzić.

 

 
BEAUTY ROOM Ewelina Szymańska & Artist
ul. Roweckiego 10
Police
2( 16)
Czerwiec'20