Dom – najważniejsza część naszego życia. Na tych osiedlach chce się mieszkać

Najwyższy standard i topowe lokalizacje to znak firmowy inwestycji czołowego szczecińskiego dewelopera. – To absolutne priorytety, bo dom to najważniejsza część naszego życia, szczególnie teraz, gdy jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale też coraz częściej wygodną przestrzenią do pracy – podkreśla Lesław Siemaszko i dodaje: – Na naszych osiedlach mieszkańcy znajdą wszystko, czego potrzebują.

Autor

prestiz

galeria

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele rzeczy robimy z domu przez internet. Już nie tylko zdalnie pracujemy, ale też m.in. robimy zakupy czy planujemy wspólną rodzinną rozrywkę. Nowoczesne szybkie łącze internetowe, funkcjonalnie zaprojektowana przestrzeń, w której można wygospodarować wygodne miejsce do pracy z pięknym widokiem z okna i przyjaźnie zagospodarowany teren wokół domu – to wszystko nabiera szczególnego znaczenia, kiedy kupujemy mieszkanie.

Osiedle Pomorzany Park to jedna z najnowszych inwestycji firmy Siemaszko, która szczególnie przypadła do gustu kupującym. Mieszkania w tym miejscu cieszą się dużą popularnością. Osiedle powstaje przy al. Powstańców Wlkp. w samym centrum Pomorzan, jednak wyznacza całkiem nową jakość zabudowy. To wyjątkowa ukryta za szpalerem drzew propozycja zaplanowana jako układ trzech równolegle wobec siebie usytuowanych budynków. Zaprojektowane są kaskadowo, od najniższego usytuowanego najbliżej ulicy, do najwyższego w głębi kwartału. Uwagę zwraca ciekawa elewacja z charakterystycznymi kolorowymi akcentami. W sumie będzie tu nieco ponad 300 mieszkań o powierzchni od 30 do 95 m kw. Dwa pierwsze budynki już są na ukończeniu – na przełomie czerwca i lipca planowane jest ich oddanie do użytku. Właśnie rusza budowa trzeciego, najwyższego z nich, 10-piętrowego. Apartamenty na ostatnich kondygnacjach kuszą najpiękniejszymi widokami i atrakcyjnymi tarasami.

– Zielone tarasy zaplanowaliśmy też dla mieszkań na niższych kondygnacjach, aranżując w atrakcyjny sposób dach podziemnego garażu – zwraca uwagę Beata Nowak, dyrektor sprzedaży Siemaszko. – Mieszkania na parterze mają oczywiście własne ogródki, zieleń tworzy przyjemną przestrzeń do wypoczynku.

Na osiedlu jest plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i miejsca do rekreacji. Lokale użytkowe na parterze zajmą sklepik osiedlowy i gabinety lekarskie. Jak w przypadku każdej inwestycji, Siemaszko zadbał o miejsca parkingowe dla wszystkich mieszkańców w garażu podziemnym. Osiedle jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie są wszystkie niezbędne udogodnienia: galerie handlowe, szkoły, uczelnie, placówki medyczne. 

Siemaszko dba o wysoki standard swoich inwestycji, stosuje najnowocześniejsze technologie i materiały budowlane, budynki spełniają najwyższe normy. Klienci doceniają niezawodność i rzetelność dewelopera, o czym świadczy długa lista rezerwacji mieszkań na realizowanych osiedlach.

– Klienci obserwują nasze budowy, czekają na upatrzone mieszkania – przyznaje Beata Nowak. – Dopytują o nie jeszcze zanim uruchomimy sprzedaż. Wiedzą czego szukają i najczęściej są dobrze zorientowani w naszej ofercie. To zainteresowanie bardzo nas cieszy i jest też dużym zobowiązaniem, bo zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów – mówi.

Deweloper prowadzi obecnie kilka dużych inwestycji mieszkaniowych w Szczecinie, większość z nich w samym centrum miasta, m.in. osiedle przy al. Piastów usytuowane w drugiej linii zabudowy, niewidoczne z ulicy. Zaplanowano tam osiem budynków z czego cztery są już wybudowane. Starannie zaprojektowane i funkcjonalne, atrakcyjnie prezentują się na tle sąsiedniej zabudowy. W ofercie są mieszkania jedno- i dwupoziomowe. 

W ostatnią fazę wkracza też budowa jednego z najbardziej znanych osiedli firmy Siemaszko – „Nowe Forty”, usytuowanego przy ul. Narutowicza, Kusocińskiego, Sowińskiego i Głowackiego, w wyjątkowej dla Szczecina lokalizacji wśród historycznej zabudowy. Prace przy ostatnim budynku deweloper chce rozpocząć w ciągu miesiąca. 

– Kiedy ruszaliśmy z tą inwestycją w 2014 r. planowaliśmy jej realizację na 10 lat, dziś wiem, że skończymy ją w ciągu 7 lat, a więc dużo szybciej – mówi Lesław Siemaszko.
– To jedno z piękniejszych osiedli, nawiązujące do historii miejsca, w którym powstaje, czyli XIX-wiecznego fortu Prusy, który się tu znajdował. Byliśmy pionierami na tym obszarze. Stworzyliśmy od podstaw cały śródmiejski kwartał, który stał się wizytówką miasta i przyciągnął kolejnych inwestorów. Dziś mieszka się tu wygodnie i prestiżowo. Lokalizacja jest ogromnym atutem tego miejsca – dodaje.

Siemaszko to jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych deweloperów, funkcjonujący na rynku od ponad 25 lat. Wybudował niemal 4 tysiące mieszkań na nowych osiedlach, również w segmencie ekskluzywnym. Wśród realizowanych obecnie na terenie Szczecina inwestycji mieszkaniowych są m.in. osiedla nagrodzone prestiżowymi tytułami „Jakość Roku”. Firma jest laureatem najwyższych branżowych wyróżnień, w tym „Platynowego Orła Polskiego Budownictwa” przyznawanego przedsiębiorstwom, które budują nowocześnie i bezpiecznie oraz stanowią wzór dobrego zarządzania na polskim rynku budowlanym. 

 
Siemaszko
al.Powstańców Wlkp. 81A
Szczecin

tel.: 91 422 16 51 52, tel./fax: 91 484 97 60
biuro@siemaszko.pl
www.siemaszko.pl

1( 15)
Czerwiec'20