Chcemy odczarować dzielnicę Dąbia deklaruje prezes PCG Piotr Baran

Jezioro i cztery wysokiej klasy apartamentowce. W Dąbiu powstaje wyjątkowa inwestycja, za którą odpowiada Grupa Deweloperska PCG. Firma od trzydziestu lat działa w branży nieruchomości, a na szczeciński rynek wchodzi jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów na Dolnym Śląsku. Najnowsza inwestycja PCG, czyli Victoria Apartments, budzi ogromne zainteresowanie, dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Piotrem Baranem, prezesem zarządu PCG, który szerzej opowiedział o projekcie, a także ideach jakimi kieruje się firma. 

Autor

Karolina Wysocka

galeria

Jaki cel przyświeca Grupie Deweloperskiej PCG? 

Pracujemy nad tym, aby nasze inwestycje stały się czymś więcej, niż tylko budynkami. Dbamy o to, by mieszkańcy w budowanych przez nas inwestycjach czuli się dobrze, bezpiecznie, aby mieszkali w pięknej i ponadczasowej architekturze oraz dobrze zaprojektowanych wnętrzach. Nasze założenia określiliśmy jako cztery główne filary firmy: wyróżniająca się architektura, system smart home, wykończenie pod klucz i Fundacja PCG Go. Nie dostosowujemy się do realiów, tworzymy nową jakość rynku mieszkaniowego w Polsce, skupiając się na synergicznym rozwoju w ramach Grupy – współpracując z wiodącymi pracowniami projektowymi i studiami wykończenia wnętrz oraz wsparciem doświadczonego generalnego wykonawcy – spółki Grupy PCG.

Dlaczego Szczecin? Co sprawiło, że jeden z najdynamiczniej rozwijających się deweloperów na Dolnym Śląsku postanowił wejść na rynek zachodniopomorski? 

Szczecin to miasto z ogromnym potencjałem i dojrzałą sferą biznesową, edukacyjną i kulturalną. Z uwagi na położenie blisko granicy z Niemcami i dobre połączenie ze Skandynawią, Szczecin jest miastem wielu możliwości.
To też ogromny kapitał miasta portowego i turystycznego. Chcemy, żeby dzięki Victorii miasto stało się jeszcze piękniejsze. 

Skąd pomysł na lokalizację w Dąbiu? Dlaczego PCG wybrało akurat to miejsce?

Szczecin, tak bardzo związany z wodą, nie wykorzystuje w pełni jej potencjału. W centrum miasta dzieje się wiele pozytywnych zmian w tym zakresie, ale dziś to właśnie jezioro Dąbie, jego okolice, dają niesamowite możliwości rozwoju tego obszaru. W pewien sposób chcieliśmy odczarować tę dzielnicę. Uważamy, że jest to wciąż niedoceniona, piękna część Szczecina – z uwagi na naturę, otwartą przestrzeń i jezioro. Chcemy pokazać tę dzielnicę na nowo, zaprezentować ją w atrakcyjnym wydaniu. Wierzymy, że spokój najprościej czerpać z natury, dlatego Dąbie jest idealnym miejscem, które łączy w sobie te dwie cechy. 

Co powstaje w ramach inwestycji Victoria Apartments i jaka jest główna idea projektu?

W pierwszym etapie Victoria Apartments oferuje 83 apartamenty o metrażach od 40,47 m² do 69,87 m² oraz 2 lokale handlowo-usługowe. W ofercie do wyboru są funkcjonalne układy: 2-, 3-, 4-pokojowe z tarasami lub balkonami. Inwestycja składa się z 4 budynków, w każdym będą 4 piętra. Główną ideą projektu było stworzenie inwestycji doskonale wkomponowanej w naturę. Jest to miejsce, w którym może zamieszkać miłośnik sportów wodnych, który do brzegu jeziora będzie miał zaledwie 10 metrów, ale również rodzina z dziećmi, młodzi ludzie czy osoby dojrzałe, oczekujące spokoju i bezpieczeństwa. Apartamenty są również stworzone dla inwestorów, którzy sami chcą korzystać z zakupionej nieruchomości lub zyskać na jej komercjalizacji. Może też to być idealne miejsce do spędzenia czasu w weekend czy podczas urlopu. Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi, jako PCG dążymy do tego, żeby nasze inwestycje stały się czymś więcej, niż tylko budynkami, aby stały się stylem życia.

Proszę opowiedzieć o tym, co wyróżnia Victorię. Jakie są jej największe zalety?

Zdecydowanie niepowtarzalna, wyjątkowa lokalizacja, a także architektura. Projektując Victorię, postawiliśmy na funkcjonalność, nowoczesność i wygodę, dlatego każdy apartament będzie posiadał duże przeszklenia oraz zostanie wzbogacony o system smart, co oznacza, że przyszli mieszkańcy za pomocą dedykowanej aplikacji będą mogli sterować oświetleniem czy regulować ogrzewanie. Dodatkowo, zaprojektowane wnętrza będą posiadać ogrzewanie podłogowe oraz wentylację hybrydową. Każde z mieszkań może być również wykończone „pod klucz”, wedle potrzeb i oczekiwań. Takie rozwiązanie szczególnie polecamy osobom, które nie mają czasu, żeby zaangażować się w wykończenie wnętrz, bądź po prostu swoje wymarzone mieszkanie chcą oddać w ręce specjalistów. Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych mieszkańcach – na terenie inwestycji powstanie plac zabaw. W południowej części jeziora znajdują się przystanie jachtowe i kluby żeglarskie, co idealnie wpisuje się w naszą filozofię życia w duchu sportowym. 

Na jakim etapie jest obecnie inwestycja?

Właśnie ruszyliśmy z budową, zatem w najbliższym czasie będzie można podziwiać pierwsze etapy budowy na naszym fanpage’u na Facebooku. Z kolei, odbiory mieszkań planujemy już pod koniec przyszłego roku. 

Jakie udogodnienia przygotowano dla klientów i osób zainteresowanych inwestycją? Czy prezentacja w formie 3D, którą wykorzystuje PCG, cieszy się dużym zainteresowaniem? 

Byliśmy jednym z pierwszych w Polsce deweloperów, którzy przed laty przedstawili swoje inwestycje w wirtualnej rzeczywistości. Narzędzie to wykorzystaliśmy również do prezentacji Victorii. Makieta 3D pokazuje całą inwestycję z zewnątrz, nawet o różnych porach dnia. Klient może wybrać się w  wirtualny spacer po mieszkaniach i zobaczyć układy poszczególnych mieszkań oraz przykładowe aranżacje. Oczywiście taka forma prezentacji cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Dużo łatwiej i ciekawiej jest się rozejrzeć po wirtualnym mieszkaniu, niż ocenić je po samym rzucie. 

Victoria Apartments to tylko jeden z wielu projektów Grupy. Czym jeszcze się zajmujecie i jakie wyzwania stoją przed PCG?

W Szczecinie cały czas nabywamy kolejne nieruchomości zgodne z naszą strategią. W najbliższym czasie planujemy również zaistnieć w kolejnych dużych miastach Polski. Poza tym, nieustannie angażujemy się w projekty sportowe za sprawą fundacji PCG Go, promujące aktywność wśród dzieci i dorosłych. Jednym z naszych projektów, który chcemy szerzej rozwinąć są „Dzieci w ruchu”, pomysł skupiający się na badaniach pod kątem wad postawy i walce z problemem otyłości wśród najmłodszych. Do tej pory w projekcie wzięło udział już ponad 500 młodych ludzi. Wspieramy również Polskich Mistrzów Sportu, w tym Kacpra Adama i Roberta Wilkowieckiego.

Dziękuję za rozmowę.

Piotr Baran

Prezes Zarządu PCG,
Wiceprezes PZFD Wrocław

 
PCG
ul. Panieńska 17
Szczecin
1( 15)
Czerwiec'20