Klasyka z widokiem na miasto

Hanza Tower jest kompleksem luksusowych apartamentów, z których rozciąga się oszałamiający widok na panoramę miasta. Tak jak budynek, tak i jego wnętrza potrzebowały specjalnej oprawy. Zadbała o to architekt wnętrz Agnieszka Drońska, właścicielka Baszta Projektowanie Wnętrz. 

Autor

Aneta Dolega

galeria

Projektantka postawiła na modern classic, wprowadzając ten styl do apartamentu składającego się z holu, salonu z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, oraz łazienki i toalety (łączna powierzchnia - 75 m2). Podzieliła go na dwie części: dzienną i nocną. 

Część dzienną zajmuje salon, którego głównym elementem są równolegle ustawione dwie sofy, ze znajdującymi się pomiędzy nimi stolikami kawowymi. Według architekt taka konfiguracja sprzyja towarzyskiej atmosferze. Dodatkowo, taka perspektywa pozwala na podziwianie widoku rozciągającego się z okien apartamentu. Salon został połączony z kuchnią, która charakteryzuje się biało czarnymi frontami, z czego czarna część jest gładka, a biała frezowana. Oryginalnie wygląda wyspa z płytą kuchenną, której główną ozdobą jest designerski pochłaniacz w kształcie lampy. Warte uwagi są również eleganckie pół hokery przy wyspie oraz krzesła ustawione przy stole.

Część nocna składa się z dwóch sypialni. W jednej z nich, na pierwszy plan wysuwa się dynamiczny motyw, przecinających się linii na tapicerowanym wezgłowiu łóżka. Uwagę zwraca również toaletka z lustrem wizażowym oraz garderoba, wydzielona z pomieszczenia za pomocą lustrzanej ścianki. Natomiast w drugiej sypialni wezgłowie o pionowych podziałach, ciągnie się przez całą długość pomieszczenia. W tej części apartamentu klasyka przeplata się z nowoczesnością, czerń z bielą, a chłodny marmur z ciepłymi tkaninami. Całość definiują elementy ze szczotkowanego złota.  

 
Projektowanie Wnetrz Baszta

architekt Agnieszka Drońska
603 69 99 00
architekt@baszta.eu
projektowaniewnetrz.baszta.eu

1( 15)
Czerwiec'20